Ambient Display در اندروید چیست و چگونه فعال می شود

همانطور که می دانید دو سیستم عامل مطرح موبایلی این روزها اندروید و ios  است که البته از جهات مختلف اندروید برتری هایش آشکار تر است. از جهت قدرت می توان گفت این سیستم عامل متن باز، امکانات فوق العاده ای برای کاربرانش فراهم کرده تا طی آن بتوانند نهایت شخصی سازی را داشته باشند. از این جهت اندروید خیلی خیلی بهتر از سیستم عامل آی او اس کار کرده است. یکی از برتری های اندروید این است که توسعه دهندگان می توانند و البته توانسته اند هزاران هزار اپلیکیشن را برای آن طراحی کنند و با ارائه آن در مارکت ها هم اشتغال زایی کنند هم اینکه، لذت اندرویدی بودن را به کاربران بدهند.

از طرفی کاربران اندروید می توانند گوشی خود را روت کنند و قابلیت های فوق العاده ای که به طور معمول در اختیار دارند را توسعه دهند. هر چند توسعه دهندگان هم اکنون اپ هایی می سازند که نیاز کاربران را به روت کردن، مرتفع کنند اما گوشی های روت شده هم قابلیت هایی دارند که در گوشی ها عادی روت نشده در دسترس نیست البته روت کردن ریسک خود را دارد اما از جهت توانایی های اندروید لازم بود به این موضوع اشاره کنیم.

در این مقاله قصد داریم روش فعال سازی Ambient Display را برای شما شرح دهیم من سعی کرده ام با ارائه اسکرین شات ها در کنار توضیحات مختصر به شما کمک کنم که سریع با دنبال کردن این آموزش به این قابلیت دست پیدا کنید. اما پیش از این توضیحی در مورد Ambient Display خواهم داد:

فعال کردن Ambient Display چه مزایایی دارد؟

به طور معمول وقتی که روی گوشی های شما نوتیفی ای ارسال می شود، صرفا با یک چراغ ال ای دی در بالا و نهایتا با یک صدای نوتیفی شما را متوجه این می کنند که پیامی دارید. برای اینکه نوتیفی ها را چک کنید تنها لازم است که اقدام به روشن کردن نمایشگر با فشردن دکمه هایی نظیر پاور نمایید. اما وقتی Ambient Display را فعال می کنید، خبری از خاموش ماندن نمایشگر نخواهد بود. جالب این جاست که شما می توانید به سادگی این قابلیت را فعال کنید تا نمایشگر هنگام دریافت نوتیفی فعال شده و بتوانید نوتیفی ها را بخوانید. خاموش ماندن صفحه نمایشگر گوشی، هنگام دریافت نوتیفی بیشتر برای دوام نمایشگر، دوام باتری و البته کم کردن مزاحمت ها ایجاد شده است. در عین حال حالا با فعال کردن Ambient Display می توانید این مساله را به گونه ای دیگر حل کنید.

نظرات

ارسال نظر