آب خروجی از سد بارزو شیروان قطع شد

  فرماندار شهرستان شیروان گفت: با توجه به کمبود جدی آب ذخیره‌شده در پشت سدبارزو، آب خروجی سد قطع‌شده است.

 

 

به گزارش شرق 24، عباسعلی صفایی اظهار داشت: این موضوع در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان شیروان به‌صورت اضطراری مطرح و پس از بررسی جوانب مختلف، قطع آب خروجی سد تا اطلاع ثانوی مورد تصویب قرار گرفت.

وی تصریح کرد: کاهش چشمگیر و 50 درصدی نزولات آسمانی در فصل بهار موجب شد تا آب ورودی و ذخیره پشت سد به‌شدت کاهش یابد و هم‌اکنون بنا به نیاز سازه سد به وجود میزان معینی آب در پشت سد، دستور جلوگیری از هرگونه استفاده آب سد صادر شد.

صفایی بابیان اینکه شهروندان شیروان و مردم منطقه کمبود آب را جدی بگیرند و در مصرف صرفه‌جویی بیشتری داشته باشند افزود: در حال حاضر با توجه به قطع آب سد بارزو، تأمین آب شرب شهر شیروان از طریق 16 چاه حفرشده در منطقه صورت می‌گیرد.

نماینده عالی دولت در شیروان گفت: با توجه به اینکه شیروان منطقه خشک و نیمه‌خشک قرار دارد و همچنین امسال نزولات آسمانی کاهش چشمگیری داشته است می‌طلبد تا مردم با صرفه‌جویی آب از بروز مشکلات در این زمینه جلوگیری کنند.

وی همچنین از برخورد جدی با صاحبان چاه‌های غیرمجاز سطح شهرستان خبر داد و گفت: پیشنهادشده در بخش قوشخانه شیروان که جز دشت‌های ممنوعه نیست پیشنهادشده استخرهای ذخیره آب با حمایت جهاد کشاورزی احداث شود تا بتوان آب بارندگی‌هایی که بیشتر در فصل غیر کشاورزی است را ذخیره کنند.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر