فراکسیون امید یا فراکسیون تهرانی؟/ وقتی سیاسی بازی جای حل مشکل مردم را می‌گیرد

عملکرد فراکسیون امید مجلس دهم انتقادات بسیاری را از سوی اصلاح‌طلبان به وجود آورد به‌خصوص در مورد رأی نیاوردن بی‌طرف وزیر پیشنهادی نیرو که سیاسیون این جریان سیاسی معتقد بودند باید باوجود تعداد بالای نمایندگان لیست امید در مجلس رأی می‌آورد.

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از افکارنیوز، انتقاد اصلاح‌طلبان از فراکسیون امید و رأی نیاوردن بی‌طرف تمامی ندارد، نه‌تنها فعالان سیاسی و اعضای احزاب مختلف اصلاح‌طلبان به رأی نیاوردن بی‌طرف انتقاد کردند که حالا یکی از اعضای خود فراکسیون امید در این موضوع سخن گفته و به دلایل رأی ندادن به بی‌طرف اشاره‌کرده است.

جواد کاظم‌نسب، نماینده اصلاح‌طلب عضو فراکسیون امید اخیراً در گفت‌وگویی اعلام کرده که  به حبیب‌الله بی‌طرف رأی نداده چون وی نتوانسته آن‌ها را قانع کند.

این عضو فراکسیون اظهار کرد: ما به فراکسیون امید انتقاد داریم. این‌یک فراکسیون سیاسی و تهرانی است. هیچ توجهی به مسائل شهرستان‌ها، اقوام و مذاهب و زنان نمی‌شود. ما با حمایت لیست امید به مجلس رفتیم و تاکنون هم از فراکسیون حمایت کرده‌ایم و در انتخابات هیئت‌رئیسه مجلس طبق نظر فراکسیون رأی دادیم اما عملکرد آن‌ها ما را دلسرد کرده است.

وی در انتقاداتی به عارف نیز گفت: آقای عارف یک‌بار به خوزستان یا سیستان و بلوچستان سفر نکردند تا ببینند که مشکلات بسیاری در حوزه آب، برق و آلایندگی داریم.

وی افزود: من نماینده مردم شهرم هستم و باید به نیازها و مطالبات آن‌ها توجه کنم نه اینکه با هر تصمیم سیاسی فراکسیونی که بر مسائل تهران تمرکز دارد، همراه شوم.

سخنان کاظم نسب نشان می‌دهد اصلاح‌طلبان انتقادات جدی به فراکسیونی دارند که داعیه‌دار اصلاحات در مجلس است اما با عملکردی که در موضوعات مختلف داشته نتوانسته خواسته آنان را برطرف کند.

از سوی دیگر این نماینده مجلس به موضوعی اشاره می‌کند که ضعف بزرگ اصلاح‌طلبان است، اینکه وی می‌گوید فراکسیون امید فراکسیونی سیاسی و تهرانی است نشان از سیاسی بازی‌های اعضای شاخص اصلاح‌طلب دارد.

از سال 76 تا به امروز مشی اصلاح‌طلبان سیاسی بازی در مقولات مختلف بوده است و سیاست‌های جناحی و باندی خود را به حل مشکلات مردم تعمیم داده‌اند.

مردم از نمایندگان خود انتظار دارند مشکلات مختلفی که در شهرها و روستاها در اقصی نقاط مختلف کشور وجود دارد حل شود نه اینکه تنها به دنبال سیاسی‌کاری و سیاسی بازی برخی‌ها در رأی آوردن و یا نیاوردن وزیری باشند.

چرا اصلاح‌طلبان در طول دوران مسئولیت خود کمتر به نقاط مختلف کشور سفر می‌کنند تا از نزدیک با مشکلات مردم آشنا شوند، آیا اگر برخی‌ها در تهران بنشینند و پا روی پا بگذارند و تنها به دنبال سیاسی بازی باشند مشکلات حل می‌شود؟

امروز مسائل معیشتی و مشکلات اقتصادی دغدغه همه مردم ایران است و به نظر می‌رسد اصلاح‌طلبان به‌جای اینکه به دنبال یافتن دلایل رأی نیاوردن بی‌طرف و انتقادها و سیاسی بازی‌ها باشند به مسائل و مشکلات اصلی کشور توجه کنند و سعی کنند بتوانند مسائل اصلی و فرعی را از هم تشخیص و به مسائل اصلی بپردازند.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر