هیچ اعتباری برای مناطق زلزله زده وارد استان نشده است

  مسئول گروه های جهادی مستقر در مناطق زلزله زده خراسان شمالی بابیان این که تاکنون هیچ اعتباری برای مناطق زلزله زده وارد استان نشده است،گفت: این درحالی است که ۶ ماه است استاندار از برگزاری جلسه پشتیبانی اردوهای جهادی طفره می رود.

 

 

به گزارش شرق 24و به نقل از پایگاه خبری سپاه استان، محسن پولادی،مسئول گروه های جهادی مستقر در مناطق زلزله زده خراسان شمالی در جمع خبرنگاران استان با اعلام این مطلب اظهار کرد: درخواست ما از استاندار این است که جلسه پشتیبانی اردوهای جهادی را  برگزار کند چرا که در پشتیبانی از اردوهای جهادی بایستی همه ادارات دولتی پای کار آیند.

پولادی به واکنش برخی مسئولان دولتی استان نسبت به اقدامات گروه های جهادی اشاره کرد و اظهار داشت: حاضریم کل فرماندهی میدان را  به مدیریت بحران دهیم تا نظارت واعتبار از سوی آنها کار از ما باشد ولی به شرطی که پای کار بیایند.

وی اظهار کرد: روستای فخرالدین که در ۴۵ کیلومتری مرکز استان واقع شده آب آشامیدنی ندارد و مردم آنجا با دبه آب جابجا می کنند!!در حالی که چشمه تا روستا یک کیلومتر فاصله دارد و فقط نیاز به لوله کشی دارد.

مسئول گروه های جهادی مستقر در مناطق زلزله زده خراسان شمالی متذکر شد: متاسفانه روحیه جهادی در مسئولان دولتی بسیار ضعیف وحتی صفر است.

  پروژه کالیمانی دروغ بزرگ انتخاباتی مسئولان بود

مسئول گروه های جهادی مستقر در مناطق زلزله زده خراسان شمالی در رابطه به این که شنیده شده که اعلام می کنند گروه های جهادی سیاسی کاری نکنند،گفت:حدود ۴ ماه از وقوع زلزله در استان می گذرد و گروه های جهادی به طور مداوم در مناطق حضور داشتند کسانی که اعلام کردن سیاسی کاری نکنند آیا خودشان سیاسی کاری نکرده اند.

وی یادآور شد: آیا پروژه کالیمانی که چندماه قبل انتخابات رسانه ای شد و مسئولان حمایت خود را از آن اعلام کردند ولی الان منکر آن می شوند سیاسی کاری نیست .

پولادی تاکید کرد: پروژه کال‌ایمانی دروغ بزرگی بود که قبل از انتخابات کلید خورد و جز ضرر چیزی برای استان عاید نشد.

وی اظهار داشت:درحالی که در هفته اول  وقوع زلزله شاهد حضور مقامات عالی کشور در مناطق زلزله زده استان بودیم ولی بعد انتخابات دیگر هیچ مسئول کشوری از این مناطق بازدید نکرد.

مسئول گروه های جهادی مستقر در مناطق زلزله زده خراسان شمالی با بیان این که گروه های جهادی یک نهاد انقلابی است که به صورت خودجوش در مناطق زلزله زده و محروم حضور می یابند،گفت:این گروه هیچ گونه وابستگی به ادارات دولتی ندارد فقط حمایت های  از گروه های بسیج و سپاه داریم.

وی بابیان این که شناسایی روستاهای زلزله زده و مناطق بحرانی توسط معتمدین و شوراهای روستا لیست برداری می شود،گفت: تاکنون ۱۱ باب مسکن برای افراد زلزله زده احداث شده که توانایی دریافت و پرداخت وام را نداشتند.

پولادی به توزیع ۱۰ هزار غذای گرم،۶ هزار بسته مواد غذایی،۳ هزار سبد غذایی به مناطق زلزله زده خبر داد وگفت:این مواد غذایی باتوجه به درصد تخریب وبه صورت عادلانه در روستاها توزیع شده است.

وی به وضعیت اسفبار بهداشتی مناطق زلزله زده اشاره کرد،اظهار کرد:در حال حاضر ۱۱ باب مسکن احداث شده است.

وی افزود:از این تعداد حدود ۴۰ درصد به اتمام رسیده و ۶۰ درصد دیگر نیز در حال ساخت است.

مسئول گروه های جهادی مستقر در مناطق زلزله زده خراسان شمالی ادامه داد:تاکنون ۸۰ سرویس حمام تکمیل شده  و۳ انبار علوفه دام نیز درحال ساخت است.

پولادی بابیان این که مقامات دولتی هیچ گونه تدبیری برای انبار علوفه دام در مناطق زده نکرده اند،گفت: باتوجه به نزدیک شدن زمستان نیاز است نگاه ویژه ای به ساخت انبار علوفه دام،مسکن مناطق زلزله زده شود.

 مسئول گروه های جهادی مستقر در مناطق زلزله زده خراسان شمالی با اشاره به فعالیت ۳۲ گروه جهادی دانشجویی در خراسان شمالی،تصریح کرد:از این تعداد ۱۳ گروه خارج استان و ۱۹ گروه داخل استان فعالیت می کنند.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر