اختلاس 2 میلیارد و 800 میلیون ریالی در علوم پزشکی خراسان شمالی

مدیرکل دادگستری استان خراسان شمالی از اختلاس ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریالی در دانشگاه علوم پزشکی این استان خبر داد.

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از روابط عمومی دادگستری خراسان شمالی٬ حجت‌الاسلام‌والمسلمین نورالله قدرتی اظهار کرد: پس از گزارش دیوان محاسبات خراسان شمالی مبنی بر تخلف و تهیه آمار غیرواقعی و اضافه پرداخت به شرکت‌های طرف قرارداد دانشگاه علوم پزشکی و ارسال مستندات وقوع جرم به دادستانی، موضوع به شعبه دوم بازپرسی دادسرای بجنورد ارجاع و مراتب تعقیب متهم در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: در ادامه تحقیقات متهم جهت روشن شدن ابعاد موضوع، شناسایی شرکا و هم‌دستان احتمالی احضار و موردتحقیق و بازجویی قرار گرفت که با انکار اولیه و رد اتهام واردشده به خویش، علت تناقض در آمار و اطلاعات مالی موجود را ضعف و نقص در سیستم رایانه‌ای تغذیه دانشگاه عنوان کرد.

مدیرکل دادگستری خراسان شمالی گفت: پس از احضار مدیران شرکت‌های طرف قرارداد دانشگاه و بازجویی از آنان، تبانی آن‌ها با یکدیگر محرز شده و هر سه نفر با صدور قرار بازداشت موقت روانه زندان شدند که پس از تبدیل قرار به وثیقه آزاد شدند.

قدرتی تصریح کرد: در حال حاضر پرونده به‌منظور بررسی بیشتر و ارائه مستندات لازم با جرائمی با عنوان اختلاس و گرفتن رشوه 672 میلیون ریالی، تحصیل مال نامشروع و تضییع بیت‌المال در حال بررسی است.

انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر