برگزاری جشن نیکوکاری ۲۳ و ۲۴ شهریورماه درخراسان شمالی   

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی گفت: جشن عاطفه‌ها در ۲۳ و ۲۴شهریورماه در سطح استان برپا می‌شود که سعی داریم با برگزاری جشن عاطفه‌ها بخشی از نیازهای دانش‌آموزان محروم را درزمینهٔ نوشت‌افزار و پوشاک از طریق مشارکت مردمی و خیران تأمین کنیم.

 

 

عباس اهرابی در گفت‌وگو با خبرنگارشرق 24 بابیان اینکه مردم نیکوکار خراسان شمالی در سال گذشته ۷۰۰ میلیون تومان به دانش‌آموزان نیازمند کمک کردند، اظهار داشت:۳۵۰ میلیون تومان از این کمک‌ها توسط مراکز نیکوکاری جمع‌آوری و بین دانش‌آموزان نیازمند توزیع‌شده است.

اهرابی با تاکید بر اولویت خدمات‌رسانی این نهاد به دانش‌آموزان مناطق محروم، گفت: کمیته امداد به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید، دو هزار و ۲۰۰ بسته لوازم‌التحریر به ارزش ۴۴۰ میلیون تومان بین دانش‌آموزان مناطق محروم استان توزیع کرده است.

مدیرکل کمیته امداد استان بابیان اینکه نیازسنجی از نیاز دانش‌آموزان صورت گرفته است، افزود: به‌طور میانگین میزان نیاز هر دانش‌آموز محروم برای تهیه لوازم و پوشاک در ابتدای سال تحصیلی جدید ۲۰۰ هزار تومان می‌باشد.

 وی گفت: هم‌اکنون شش هزار دانش‌آموز نیازمند تحت حمایت این نهاد قرار دارند، که کمیته امداد از طریق مراکز نیکوکاری اقدام به تأمین لوازم موردنیاز این دانش‌آموزان می‌کند.

مدیرکل کمیته امداد استان بابیان اینکه جشن عاطفه‌های امسال با رویکردی جدید در دو مرحله برگزار می‌شود، افزود: مرحله اول این جشن در روز ۲۳ شهریور در میادین اصلی شهر و ۲۴ شهریور نیز در مصلاهای برگزاری نماز جمعه برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: مرحله اصلی این جشن نیز برای توسعه فرهنگ انفاق ونیکوکاری در روز ۱۹ مهرماه، در پایگاه‌های مدارس استان برپا می‌شود.

انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر