بهره‌برداری از 20 طرح بهداشتی درمانی در خراسان شمالی

وزیر بهداشت در روز جمعه با استقبال استاندار خراسان شمالی برای هفتمین بار در دوران وزارت خود، به خراسان شمالی سفر کرد و با حضور در شهر لوجلی، چشم تعدادی از بیماران نیازمند را جراحی و ۲۰ طرح بهداشتی درمانی را افتتاح کرد.

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، ظهر جمعه با حضور وزیر بهداشت، استاندار خراسان شمالی و شمار دیگری از مسئولان محلی در روستای الله‌آباد علیای شیروان، مرکز خدمات جامع سلامت این روستا گشایش یافت.

 هم‌زمان با این مرکز، ۲۰ پایگاه و مرکز بهداشت و زیست سرا (پانسیون) پزشکان هم در دیگر نقاط استان به‌طور رسمی بهره‌برداری شد. برای ساخت این مراکز درمجموع حدود ۴۵ میلیارد ریال هزینه شده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پس‌ازاین افتتاحیه، به شهر لوجلی مرکز بخش سرحد شهرستان شیروان رفت و در بازدید از محل استقرار کلینیک‌های سیار چشم‌پزشکی و دندانپزشکی بنیاد خیریه نورآوران سلامت، چشم چند بیمار نیازمند را هم معاینه و جراحی کرد.

سید حسن قاضی‌زاده هاشمی در حاشیه این حضور و در جمع مردم اظهار کرد: به همت پزشکان، پرستاران و دیگر دست‌اندرکاران این بنیاد خیریه، در سال‌های فعالیت آن بیش از ۳ هزار روز خدمت رایگان و بی چشمداشت مادی به ساکنان مناطق محروم کشور ارائه‌شده که برای آن‌ها هزینه‌ای هم به دولت تحمیل نشده است.

وی با قدردانی از تلاش‌های همه فعالان این عرصه، ابراز امیدواری کرد که به کمک مجلس، در دولت دوازدهم، خدمات و امکانات بهداشتی و درمانی به‌مراتب بیشتری نسبت به گذشته و حتی دولت یازدهم، به اهالی قدرشناس استان خراسان شمالی ارائه شود.

هم‌زمان با اجرای طرح تحول نظام سلامت و کاهش چشمگیر هزینه‌های درمان بیماران، با ساخت و بهره‌برداری ۳ بیمارستان جدید در خراسان شمالی، ۵۸۰ تخت به ظرفیت مراکز درمانی این استان افزوده شد.

از نیمه تیرماه امسال با استقرار کلینیک‌های سیار چشم‌پزشکی و دندانپزشکی بنیاد خیریه نورآوران سلامت در شهر لوجلی شیروان، تاکنون بیش از ۴ هزار خدمت درمانی و جراحی چشم و افزون بر ۳ هزار خدمت دندانپزشکی به بیماران نیازمند این شهرستان ارائه و حدود ۱۵۰۰ عینک رایگان هم توزیع شده است.

گفتنی است، این کلینیک‌ سیار خیریه تا پایان شهریورماه امسال به فعالیت خود در این منطقه ادامه می‌دهد.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر