آقای صالحی ما برجام را آتش می‌زنیم نه آنکه آن را ادامه می‌دهیم

جناب صالحی خوب می‌دانند که در خصوص عدم پایبندی به مذاکرات قبلاً دستور آن از سوی رهبر معظم انقلاب صادرشده است. ایشان با صراحت تمام فرموده‌اند که اگر آمریکا برجام را پاره کند ما آن را آتش خواهیم زد.

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از عصر امروز، علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در تازه‌ترین اظهارات عجیب خود، در گفت‌وگو با نشریه آلمانی «اشپیگل» تأکید کرده است که حتی اگر آمریکا هم از توافق هسته‌ای عقب‌نشینی کند، بازهم تهران به آن پایبند خواهد بود.

بنابراین گزارش ایشان علاوه بر این اظهارات عجیب، در این مصاحبه اظهارات تعجب‌آور دیگری هم داشته است که نه با واقعیات همخوانی دارد نه در آن عزت ایرانی دیده می‌شود و نه از حکمت برخوردار هست و معلوم نیست که این‌گونه سخن گفتن بر پایه و اساس کدام منطق بیان‌شده است.

ابتدا به برخی از سخنان ایشان توجه نمایید:

*حتی در صورت خروج آمریکا از توافق هسته‌ای، ایران می‌خواهد به اجرای این توافق ادامه دهد.
*در صورت از میان رفتن توافق هسته‌ای، این مسئله می‌تواند به رقابت تسلیحاتی هسته‌ای منجر شود.
*اگر توافق هسته‌ای از بین برود، یک سونامی خشم از طرف کشورهای علاقه‌مند به استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای ایجاد خواهد شد!
*اگر توافق هسته‌ای نقض شود، ما ازلحاظ اقتصادی با مشکلاتی روبه‌رو خواهیم شد اما ازلحاظ سیاسی دستاورد خواهیم داشت. به جوانان کشورمان می‌گوییم که دیگر به آن‌ها اطمینان نکنید؛ ما یک‌بار امتحان کردیم و نرمش نشان دادیم تا به توافق هسته‌ای برسیم.

این ها بخشی از افاضات جناب صالحی است که باید به عرض ایشان برسانیم:

1- جناب صالحی خوب می‌دانند که در خصوص عدم پایبندی به مذاکرات قبلاً دستور آن از سوی رهبر معظم انقلاب صادرشده است. ایشان با صراحت تمام فرموده‌اند که اگر آمریکا برجام را پاره کند ما آن را آتش خواهیم زد بنابراین بهتر است به قول سازنده فیلم انتخاباتی جناب روحانی اگر در پذیرش توافقنامه (با عرض پوزش) دچار خریت شده‌اید این بار با تغافل کامل خدای‌نکرده دچار خیانت نشوید که قطعاً مردم آن را از شما قبول نخواهند کرد.

2- آخر این چه گاف و خبط بزرگی است که شما داده‌اید! جناب صالحی، مگر ما به دنبال سلاح هسته‌ای هستیم که اگر توافق از بین برود این مسئله می‌تواند به رقابت تسلیحاتی هسته‌ای منجر شود! مگر توافق در خصوص عدم دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای بوده است که شما کشور خودتان را متهم می‌کنید که اگر توافق از بین برود رقابت هسته‌ای رخ می‌دهد؟!

3- جناب صالحی مگر جمهوری اسلامی ایران مخالف استفاده سایر کشورها از حق مسلم خویش که همان استفاده از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای هست، است که تهدید کرده‌اید از بین رفتن توافقنامه سونامی خشم از طرف کشورهای علاقه‌مند به استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای ایجاد خواهد شد! و این را یک تهدید تلقی کرده‌اید؟! بنابراین سایر کشورهای دیگر همچون ما حق استفاده از این امکانات را دارند و باید ایران به آن‌ها کمک کند نه آنکه آن را یک تهدید بپندارد!

4- و اما آخرین مطلب این است که جناب صالحی! جوانان این کشور قطعاً بهتر و بیشتر از شما می‌دانستند که آمریکا قابل‌اعتماد نیست و بارها به شما در این زمینه تذکر داده‌اند لطفاً اگر چون سازنده فیلم انتخاباتی روحانی نگوییم خیانت، پس (با عرض پوزش) خریت خود را بر گردن مردم و جوانان نیندازید که آن‌ها آمریکای بدعهد و شیطان بزرگ را بهتر و بیشتر از شما می‌شناسند!

انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر