خطیب مسجدالاقصی: اجازه نمی‌دهیم رژیم اشغالگر بر مسجدالاقصی تسلط یابد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، شیخ عکرمه صبری خطیب مسجدالاقصی در گفتگو با شبکه خبری المیادین گفت که ما با وجود دوربین‌ها وارد مسجدالاقصی نمی‌شویم و اشخاصی را مسئول بررسی این موضوع کرده‌ایم.

وی افزود: ما اعتراضات خود را تا زمانی که رژیم اشغالگر صهیونیستی از ادعای خود مبنی بر تسلط بر مسجدالاقصی دست بردارد، ادامه می‌دهیم.

صبری در ادامه با بیان اینکه ما از مسیری که در پیش گرفته‌ایم عقب نشینی نخواهیم کرد، گفت: امکان ندارد که اجازه دهیم رژیم اشغالگر بر مسجدالاقصی تسلط یابد.

خطیب الاقصی تاکید کرد که ما به واکنش‌ کشورهای عربی تکیه نمی‌کنیم، آن‌ها خودشان با یکدیگر درگیر هستند.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پایان نشست کابینه امنیتی خود برای بررسی اوضاع شهر اشغالی قدس گفت که هیچ تغییری در حال حاضر در سیستم محافظت درب ورودی حرم قدسی صورت نخواهد گرفت.

مسجد الاقصی این روزها شاهد تجاوزگری و تعدی صهیونیست ها و اعمال محدودیت علیه فلسطینی ها در ورود به این مسجد و ادای فرائض دینی آنها است.

در همین راستا، مناطع مختلف کرانه باختری و نوار غزه و شهر اشغالی قدس روز جمعه شاهد تظاهرات یاری به مسجد الاقصی تحت عنوان جمعه خشم بود. نظامیان رژیم صهیونیستی نیز با فلسطینی ها درگیر شدند.

در این درگیری‌ها، سه فلسطینی شهید و بیش از 200 نفر دیگر بر اثر اصابت گلوله های جنگی و شلیک گسترده گازهای اشک آور برای مقابله با تظاهرات کنندگان زخمی شدند.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر