حسرت یک «انتخاب واحد بی‌دردسر» بر دل دانشجویان ماند! +تصاویر

از روز گذشته تاکنون دانشجویان زیادی، انتقاداتی را از روند برگزاری انتخاب واحد و مشکلات آن داشتند که در این گزارش با استفاده از تصاویر ارسالی دانشجویان به این موضوع پرداخته‌ایم و مشکلات آن‌ها را انعکاس داده‌ایم.

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از خبرنامه دانشجویان ایران،  مطابق تقویم آموزشی ارائه‌شده از سوی دانشگاه‌های کشور، عموم آن‌ها روز یکشنبه 19 تیرماه را به‌عنوان روز آغازین انتخاب واحد دانشجویان تعیین کرده بودند و دانشجویان باید طبق جداول زمان‌بندی ارائه‌شده اقدام به انتخاب واحد نمایند. از روز گذشته تاکنون دانشجویان زیادی انتقاداتی را از روند برگزاری انتخاب واحد و مشکلات آن داشتند که در این گزارش قصد داریم به آن بپردازیم.

* دانشگاه ملایر

برخی از دانشجویان این دانشگاه مدعی بودند که سایت انتخاب واحد هرگز باز نمی‌شود و این موضوع در ساعات زیادی ادامه داشته است. همچنین برخی دیگر از دانشجویان از ارائه نشدن دروس عمومی گلایه‌مند بودند.

 

 

اختلال در سیستم انتخاب واحد دانشگاه ملایر

* دانشگاه علامه طباطبائی

دانشجویان دانشگاه علامه به چینش نامناسب زمان‌بندی انتخاب واحد از سوی اداره آموزش انتقاد کردند و مشکل اصلی بروز خطا از سوی سیستم سما را هم‌زمانی انتخاب واحد ورودی‌های سال 92 و 93 و به طبع آن سرورهای ضعیف سایت دانشگاه می‌دانند.

در ادامه تصاویری را که دانشجویان این دانشگاه از اختلال سیستم انتخاب واحد ارسال کرده‌اند را مشاهده می‌کنید:

 اختلال در سیستم انتخاب واحد دانشگاه علامه

 

* دانشگاه سمنان

برخی از دانشجویان دانشگاه سمنان مدعی بودند که باوجوداینکه طبق جدول زمان‌بندی قرار بوده از ساعت 11 ظهر دیروز اقدام به انتخاب رشته کنند، اما با عبور ساعت از 11 همچنان قادر به انتخاب واحد نبوده‌اند و سیستم انتخاب واحد دروس را برای دانشجویان نمایش نداده است.

 

اختلال در سیستم انتخاب واحد دانشگاه سمنان

* دانشگاه ارومیه
برخی از دانشجویان این دانشگاه به ظرفیت‌های اختصاص داده‌شده برای کلاس‌ها اعتراض داشتند و مدعی بودند بااینکه مسئولان دانشگاه می‌دانند که تعداد دانشجویان زیاد است اما ظرفیت‌های  محدودی را اختصاص می‌دهند و دانشجو برای انتخاب واحد دچار استرس و اضطراب می‌شود. 

 

 * دانشگاه آزاد پزشکی
دانشجویان این دانشگاه مدعی بودند که بسیاری از واحدها در نیم ساعت اول پر شدند. همچنین آن‌ها به موضوع تشکیل صف‌های طولانی در مقابل اداره آموزش دانشگاه برای پرداخت شهریه معترض بودند و معتقد بودند که دانشگاه برای راه انداختن امور دانشجویان، باید تعداد بیشتری از کارمندان را به خدمت می‌گرفت و باوجود 4 کارمند، کارها پیش نخواهد رفت و صف‌ها طولانی‌تر خواهد شد.

 

صف طولانی پرداخت شهریه دانشگاه آزاد پزشکی

 

 

اختلال در سیستم انتخاب واحد دانشگاه آزاد پزشکی

* دانشگاه بجنورد
دانشجویان این دانشگاه مدعی‌اند باوجوداینکه انتخاب واحد آن‌ها طبق زمان‌بندی از دیروز آغازشده است، اما نه سامانه انتخاب واحد بازشده، نه درس خاصی ارائه‌شده و اکثر دانشجویان این دانشگاه سردرگم شده‌اند.

* دانشگاه اراک
برخی از دانشجویان ترم آخر رشته ادبیات دانشگاه اراک اظهار داشتند که در انتخاب واحد با مشکل مواجه شده‌اند، زیرا سیستم گلستان باز نمی‌شود و رمز ورود واردشده را اشتباه اعلام می‌کند. این دانشجویان خواستار رسیدگی مسئولان دانشگاه به سایت گلستان هستند.

انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر