بانک‌ها اعتباری برای اشتغالزایی مددجویان کمیته امداد خراسان شمالی پرداخت نکردند   

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی گفت: طی سال گذشته ۲۲ میلیارد تومان و امسال ۳۶ میلیارد تومان جهت اعطای تسهیلات اشتغال‌زایی و کارگشایی به بانک‌ها ابلاغ‌شده است اما از ابتدای امسال تاکنون بانک‌های عامل هیچ تسهیلاتی به مددجویان  پرداخت نکرده‌اند.

 

 

 به گزارش شرق 24، عباس اهرابی در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: در حال حاضر یک هزار و ۱۰۰ پرونده با ۱۹ میلیارد تومان آماده دریافت تسهیلات پشت نوبت وجود دارد که باگذشت نزدیک به ۶ ماه از ابتدای سال تاکنون هیچ تسهیلاتی از سوی بانک‌های عامل برای اشتغال‌زایی مددجویان پرداخت‌نشده است و رفع این مسئله همکاری بیشتر بانک‌ها را می‌طلبد.

اهرابی عنوان کرد: کمیته امداد استان در سال گذشته بیش از دو هزار طرح اشتغال به میزان ۲۸ میلیارد تومان اعتبار انجام شد و نیز برای دو هزار و ۵۰۰ سرپرست خانوار شغل ایجاد شد.

اهرابی با اشاره به خسارت‌های وارده بر واحدهای مسکونی روستایی در زلزله اخیر خراسان شمالی، گفت: خسارت تمام منازل آسیب‌دیده از بیمه دریافت شده است و به‌صورت بلوکه در حساب مددجویان است.

وی بابیان اینکه دو هزار و ۵۰۰ واحد روستایی بازدید شده‌اند که از این تعداد ۲۷۰ واحد نیاز به احداث یک هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی نیز نیاز به تعمیر داشتند که برای جبران خسارت مبلغ دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از بیمه دریافت شده است.

 اهرابی بابیان اینکه جشن عاطفه‌ها امسال ۲۳ و ۲۴ شهریورماه در استان برگزار می‌شود، افزود: در جشن عاطفه‌های سال گذشته ۷۰۰ میلیون تومان کمک جمع‌آوری شد که امسال پیش‌بینی می‌شود این کمک‌ها به دو میلیارد تومان افزایش یابد.

وی تصریح کرد: بیش از ۶ هزار کودک نیازمند شناسایی شدند که جهت تهیه اقلام موردنیاز سال تحصیلی جدید به‌طور میانگین ۲۰۰ هزار تومان برآورد شده است.

مدیرکل کمیته امداد خاطرنشان کرد: ۷۰ مرکز نیکوکاری و پایگاه‌های کمیته در جمع‌آوری کمک‌های مردمی در جشن نیکوکاری همکاری دارند و تاکنون برای بیش از دو هزار نفر از دانش آموزان اقلام تحصیلی تهیه و توزیع‌شده است.

انتهای پیام/آ

نظرات

ارسال نظر