پای درس شهیدی از جنس مقاومت

شهید مرتضی حسین پور شلمانی از گمنامان عصر ماست. عصری که مشهور به عصر ارتباطات است، آن‌قدر در مقابل عظمت شهدایی مثل قمی کم می‌آورد که نمی‌تواند چنین عظمتی را بازگو کند. او که یک جبهه به بلندای مقاومت را اسیر ایثار و گذشت و شجاعت کرده بود، از تربیت‌شدگان انقلاب بود و فقط 32 سال داشت.

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از عصر امروز، اهلیت در انفاق و دستگیری از خصایل شهداست و شهید قمی نیز درس انفاق را این‌گونه هجی کرده است. از دستگیری یتیمان و سرپرستی تعدادی از آن‌ها تا فروش ماشینش برای مهیاکردن سرپناه برای یک بی‌پناه تا حراج زندگی جهت تأمین جهیزیه چند دختر دم بخت.

سخت‌کوشی نیز در مرامنامه شهدا صدرنشین است. شهید قمی در گرمای 50 درجه بیابان‌های سوریه از روزه ماه مبارک رمضانش نگذشت و در عین روزه‌دار بودن سخت مشغول جهاد بود. در ماجرای آزادسازی حلب که روزهای بی‌شماری را به شماره انداخت او روزه بود، لب‌های خشک و ترک‌خورده‌اش در حین عملیات و تلاش‌های بی‌وقفه‌اش در عین روزه‌داری همه را مبهوت می‌ساخت.

شجاعت در فکر و اقدام از دیگر ویژگی‌های شهداست. شهید مرتضی حسین پورشلمانی ملقب به قمی در کوران حوادث آخرالزمانی سوریه نه‌فقط شجاعت که خود به رنگ شجاعت درآمده بود. باوجودآنکه به نسبت خیلی از مسئولان خطوط مقدم جوان بود، در جلسات تخصصی بزرگان با شجاعت نظر می‌داد و آن‌قدر پخته بیان می‌کرد که بقیه با اطمینان به‌درستی، آن را می‌پذیرفتند. آن‌قدر حضورش مؤثر بود که سردار سلیمانی وقتی خبر شهادتش را شنید گفت خسارت بزرگی وارد شد کاش به‌جای او من شهید شده بودم. 

فرماندهی در عین مجروحیت زیر آتش سرسام‌آور وحشی‌ترین موجودات و تدابیر مبتکرانه که منجر به توقف هجوم وحشیانه داعشی‌ها و جلوگیری از تلفات می‌شود باز چشمه‌ای از شجاعت این شهید است. 

برگ برنده از آن‌کسانی است که پای درس شهدا آموختنی‌ها را بیاموزند و سرمایه‌ای از جنس تقواپیشه سازند و آنجایی باشند که انقلاب نیاز دارد.

انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر