فشار بی‌سابقه دولت برای محدود کردن جشن بزرگ دکتر سلام

کارگردان مجموعه طنز «دکتر سلام» گفت: باوجود فشار بی‌سابقه دولت برای محدود کردن جشن بزرگ «دکتر سلام» پنجشنبه ۲۳ شهریور این برنامه در سالن ۱۲ هزارنفری آزادی برگزار می‌شود.

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از پایگاه تحلیل خبری 598، علی صدری نیا کارگردان مجموعه طنز دکتر سلام دربارهٔ برگزاری جشن 4 سالگی این مجموعه اظهار کرد: با توجه به استقبال گسترده مخاطبان از جشن دکتر سلام و ثبت‌نام اولیه 25 هزار نفر برای حضور در این جشن، امسال ما سالن 12 هزارنفری آزادی را برای این مراسم در نظر گرفتیم و برای 14 هزار نفر کارت ورود به جشن صادرشده است.

وی با بیان اینکه در روز پنجشنبه 23 شهریورماه این برنامه برگزار می‌شود، افزود: برای گرفتن سالن در طول 2 ماه گذشته عجیب‌ترین فشارها را پشت سر گذاشته‌ایم. ابتدا برای صدور مجوز حدود 20 روز بین بخش‌های مختلف دولت پاس‌کاری شدیم و بعد از مکاتبه با استانداری، ما را به فرمانداری ارجاع دادند و ما از فرمانداری مجوز برگزاری مراسم را گرفتیم. بعد هم با استناد به همین مجوز با سالن 12 هزارنفری قرارداد بستیم و مراحل به اتمام رسید.

صدری‌نیا  تصریح کرد: متأسفانه دولت کارشکنی‌های سنگینی را شروع کرد و هرروز یک بهانه برای محدود کردن مراسم امسال تراشید.

کارگردان مجموعه دکتر سلام گفت: دولت با رویکردی کاملاً سلیقه‌ای توقعات فراقانونی از مراسم امسال دارد. باوجوداین، طبق سلیقه حضرات همه مراحل مجدداً طی شده که اسناد آن به‌صورت کامل موجود است و در صورت لزوم منتشر می‌شود که حضرات در بخش‌های مختلف دولت بااینکه خودشان به لحاظ قانونی حق را به ما می‌دادند، اما از دستور و فشار بالایی می‌نالیدند که باعث شده آن‌ها هم به امضای خودشان پایبند نباشند.

وی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون مشکل این است که دولتی‌ها امضای خودشان هم برای خودشان بی‌اعتبار است. مجوز و قرارداد را می‌بینند، اما باز بهانه می‌تراشند.

صدری‌نیا گفت: مشکل اصلی این است که آقایان در وزارت ورزش همه کارهایشان را تعطیل کرده‌اند و مشغول کارشکنی برای مراسم جشن دانشجویی دکتر سلام شده‌اند. امروز هم یک سناریوی خنده‌دار جدید راه انداخته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: باوجوداینکه وسایل گروه‌های هنری و فنی ما داخل سالن قرار دارد از صبح امروز اجازه ورود به سالن را نمی‌دهند! آقایان پیغام می‌فرستند که بروید در یک سالن کوچک‌تر جشن را برگزار کنید، آن‌وقت ما کاری به مراسم نداریم. از چه چیزی می‌ترسید؟ از این جمعیت پرشور و بانشاط دانشجویی؟! چرا می‌ترسید؟! بیایید علناً بگویید از چه چیزی می‌ترسید که همه بدانند.

صدری‌نیا تصریح کرد: حضرات پشت‌صحنه از هیچ کاری برای محدود کردن یک مراسم دریغ نمی‌کنند آن‌وقت خجالت هم نمی‌کشند و شعار حقوق شهروندی و آزادی رسانه‌ها و دانشجویان هم سر می‌دهند. توصیه‌ام به این دوستان این است که شما که به دنبال ستاره‌دار کردن 14 هزار دانشجو هستید، دیگر از آزادی حرف نزنید که آزادی از شما خجالت می‌کشد.

کارگردان مجموعه دکتر سلام گفت: باوجود همه این فشارها به استناد قانون و مدارک قانونی و مجوزهای قانونی و قرارداد منعقدشده قانونی، ان‌شاءالله مراسم جشن دکتر سلام بدون هیچ مشکلی در سالن 12 هزارنفری آزادی برگزار می‌شود.

وی در پایان افزود: فقط در یک صورت جشن دکتر سلام برگزار نمی‌شود و آن‌هم اینکه دولت رسماً و کتباً بپذیرد که دانشجویان را محدود کرده تا این اقدام گازانبری دولت تدبیر و امید در حافظه تاریخ و دانشجویان باقی بماند.

انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر