980 میلیارد ریال اعتبار به جاده بجنورد-گلستان اختصاص یافت

در دیدار استاندار خراسان شمالی با رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور، ۹۸۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل باند دوم جاده بجنورد به جنگل گلستان تخصیص یافت تا این محور مهم و پرتردد، با شتاب و سرعت بیشتری به جاده‌ای امن و ایمن تبدیل شود.

 

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان شمالی،  در دیدار و گفت‌وگوی روز دوشنبه استاندار خراسان شمالی با معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه در تهران، باهدف گره‌گشایی از وضعیت کنونی، اعتبار این پروژه زیربنایی تخصیص داده شد.

محمدرضا صالحی در این نشست با تشریح شرایط حاکم بر این پروژه عظیم عمرانی و اهمیت تأمین به‌موقع اعتبارات مصوب، خواستار آن شد که این بودجه در اسرع وقت تخصیص یابد.

 وی در توضیحات خود با ارائه گزارشی از روند اجرایی پروژه به‌خصوص در ۶ ماه اخیر و یادآوری آمار بالای تردد خودروهای سبک و سنگین، واقع‌شدن آن در مسیر دسترسی به استان‌های شمالی و مشهدالرضا و عبور سالانه میلیون‌ها نفر از این محور حیاتی در شمال شرق کشور را گوشزد کرد.
محمدباقر نوبخت نیز پس از شنیدن گزارش مقام عالی دولت تدبیر و امید در خراسان شمالی و صحه گذاشتن بر ضرورت  تکمیل سریع‌تر این پروژه، موافقت خود را با تخصیص ۹۸۰ میلیارد ریال اعتبار مصوب آن اعلام کرد.
طرح دو بانده کردن جاده ارتباطی بجنورد به گلستان به طول ۱۴۰ کیلومتر، اواخر دولت هشتم کلید خورد اما در ۸ سال پس‌ازآن به‌کندی پیش رفت. از سال ۹۲ با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و باوجود افت شدید درآمدهای ارزی دولت، این پروژه جزو طرح‌های اولویت‌دار توسعه‌ای خراسان شمالی قرار گرفت.
اواخر سال گذشته بود که ۵۵ کیلومتر از این محور زیر بار ترافیکی رفت، اما در ماه‌های اخیر به دلیل تنگناهای بودجه‌ای دولت و ضعف مالی پیمانکاران، تکمیل پروژه از شتاب لازم برخوردار نبوده است.

اکنون با تزریق اعتبارات جدید، تحقق وعده دولت و نماینده عالی آن در خراسان شمالی مبنی بر امن و ایمن شدن این محور مواصلاتی، سهل‌تر و سریع‌تر شده است تا به‌زودی عموم مسافران و زائران بتوانند با آسودگی خاطر بیشتری از این مسیر پرجاذبه تردد کنند.

انتهای پیام/

 

 

نظرات

ارسال نظر