بگذارید «دکتر سلام» برای مردم بماند

از ماه‌ها قبل تمام برنامه‌ریزی دست‌اندرکاران خبرگزاری دانشجو برای چهارمین سالگرد دکتر سلام در ورزشگاه 12 هزارنفری آزادی انجام شد، اما به‌تازگی اخباری به گوش می‌رسد که برخی مسئولان فشارهایی را برای محدود کردن این جشن وارد کردند.

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از حزب‌الله سایبر، علی صدری نیا کارگردان مجموعه طنز دکتر سلام  درباره برگزاری جشن ۴ سالگی این مجموعه اظهار کرد: ما برای گرفتن سالن 12 هزارنفری آزادی در روز پنج‌شنبه 23 شهریورماه، در طول دو ماه گذشته عجیب‌ترین فشارها را پشت سر گذاشته‌ایم.

وی افزود: ابتدا برای صدور مجوز حدود ۲۰ روز بین بخش‌های مختلف دولت پاس‌کاری شدیم و بعد از مکاتبه با استانداری، ما را به فرمانداری ارجاع دادند و ما از فرمانداری مجوز برگزاری مراسم را گرفتیم. بعد هم با استناد به همین مجوز با سالن ۱۲ هزارنفری قرارداد بستیم و مراحل به اتمام رسید. اما متأسفانه دولت کارشکنی‌های سنگینی را شروع کرد و هرروز یک بهانه برای محدود کردن مراسم امسال تراشید.

وی خاطرنشان کرد: مشکل اصلی این است که آقایان در وزارت ورزش همه کارهایشان را تعطیل کرده‌اند و مشغول کارشکنی برای مراسم جشن دانشجویی دکتر سلام شده‌اند. امروز هم یک سناریوی خنده‌دار جدید راه انداخته‌اند. باوجوداینکه وسایل گروه‌های هنری و فنی ما داخل سالن قرار دارد از صبح امروز اجازه ورود به سالن را نمی‌دهند. آقایان پیغام می‌فرستند که بروید در یک سالن کوچک‌تر جشن را برگزار کنید، آن‌وقت ما کاری به مراسم نداریم.

کارگردان دکتر سلام گفت: با وجود همه این فشارها به استناد قانون و مدارک قانونی و مجوزهای قانونی و قرارداد منعقدشده قانونی، ان‌شاءالله مراسم جشن دکتر سلام بدون هیچ مشکلی در سالن ۱۲ هزارنفری آزادی برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: فقط در یک صورت برنامه برگزار نخواهد شد آن‌هم اینکه دولت رسماً و کتباً بپذیرد که دانشجویان را محدود کرده تا این اقدام گازانبری دولت تدبیر و امید در حافظه تاریخ و دانشجویان باقی بماند.

این فشارهای غیرمنطقی دولتی‌ها واکنش‌های شدید کاربران فضای مجازی را به همراه داشت که تعدادی از این واکنش‌ها را در ادامه می‌خوانید:

محمود قائدی دراین‌باره توئیت کرد: این‌قدری که دولت برای لغو جشن دکتر سلام وقت میزاره آگه برای معیشت مردم وقت می‌گذاشت شرایط جور دیگری بود.

رزنانس نوشت: یعنی تو این برج بلند دموکراسی، یه واحد نُقلی واسه دکتر سلام پیدا نمیشه؟!

کاربر دیگری نوشت: آقا آگه دکتر سلامی‌ها کتباً تعهد بدن با مدرک کسی کاری ندارن، آیا این کافی نیس.

محمد ایزدی نیز در صفحه شخصی‌اش توئیت کرد: آقایون یه دکتر سلام رو برای مردم بزارید! اونو دیگه لغوش نکنید! براش مزاحمت ایجاد نکنید!

به نظرم این‌قدری که دولت به جشن دکتر سلام فشار آورده آگه به دولت میانمار فشار آورده بود تا حالا قتل عام مسلمونا متوقف شده بود؛ این توئیتی بود که در حساب کاربری «عین لام» بازنشر داده شده بود.

سعید معتقد است آگه کنسرت دکتر سلام بود الآن جای 12 هزارنفری، تو 100 هزارنفری بهتون مجوز می‌دادن خب بهشون حق بدید دیگه بی سوادهای بی شناسنامه برید به جهنم.

سبحان اثیمی نوشت: احتمالاً کلید ورزشگاه ۱۲ هزارنفری رو گم کردن!

یکی از کاربران نیز با اشاره به هشتگ (کلیشه برعکس) که در هفته گذشته داغ شده بود نوشت: روحانی در دستوری به معاونان و وزرای خود از آنها خواست تمام امکانات لازم جهت برگزاری هرچه باشکوه‌تر جشن دکتر سلام را مهیا کنند!

کیوان ساعدی نیز توئیت کرد: مگه نمی‌گفتند نیاز به ممیزی و سانسور نیست و مردم خودشون عقل دارند و می‌فهمند؟ سنگ اندازی برای جشن دانشجویی دکتر سلام احترام به عقل مردمه؟!

کاربر دیگری نوشت:

+مگه جشن دکتر سلام تو سالن آزادی نیست؟

-خب

+مگه میتینگ روحانی تو آزادی نبود؟

 -خب

+خب و مرض

یعنی هر دو باید به یک اندازه پربشه؟

انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر