چاره‌اندیشی وزارت بهداشت برای جبران خلأ بیمارستان در راز و جرگلان

  استاندارخراسان شمالی در دیدار قائم‌مقام وزیر بهداشت و درمان خواستار آن شد که این وزارتخانه برای مشکل ناشی از نبود بیمارستان در شهرستان راز و جرگلان به نحو مقتضی و مورد رضایت مردم منطقه تدبیر کند.

 به گزارش شرق 24، محمدرضا صالحی در نشستی مشترک با قائم‌مقام و معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بجنورد با اشاره به این‌که اهالی شهرستان راز و جرگلان از داشتن بیمارستان محروم هستند، گفت: 3 مرکز درمانی شبانه‌روزی موجود در این شهرستان نیازهای ساکنان منطقه را برآورده نمی‌کند؛ لذا خواسته ما این است که به‌عنوان هدیه این سفر، برای این منظور تدبیر لازم اتخاذ شود.

وی پیگیری این موضوع اولویت‌دار برای استان و ارتقا و توسعه بیمارستان‌های آشخانه و گرمه و جاجرم را ازجمله مأموریت‌های کاری سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی برشمرد. وی هم چنین حمایت‌های وزارت بهداشت و سازمان برنامه‌وبودجه برای توسعه امکانات بهداشتی و درمانی در خراسان شمالی و بهره‌برداری از بیمارستان‌های جدید آن را تحسین کرد و تداوم آن را خواستار شد.

قائم‌مقام وزیر بهداشت هم در این دیدار با قدردانی از حمایت‌های مهندس صالحی استاندار از دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی و نقش مؤثر آن در کسب موفقیت‌های سال‌های اخیر این مجموعه، تداوم این حمایت‌ها در دوره مدیریت جدید این دانشگاه را خواستار شد.

دکتر ایرج حریرچی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های کلان این وزارتخانه با توجه به اجرای طرح تحول نظام سلامت، قول مساعد داد که برای شهرستان راز و جرگلان و دیگر شهرستان‌های کوچک و کم‌جمعیت کشور، بر اساس سطح‌بندی انجام‌شده، مراکز درمانی مناسبی ساخته و تجهیز شود.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر