برگزاری مسابقات جهانی فوتبال و ریاضی در خراسان شمالی

مدیر مسابقات چالش علم در خراسان‌شمالی گفت: مسابقات جهانی تلفیق فوتبال و ریاضی در مرکز استان خراسان‌شمالی برگزار می‌شود.

 

 به گزارش شرق 24،  محمد طلعتی  در آئین اختتامیه مسابقات چالش علم اظهار کرد: در آبان ماه امسال مسابقات جهانی تلفیق فوتبال و ریاضی در شهرستان بجنورد برگزار می‌شود.

وی در خصوص مسابقات چالش علم، با هدف جذب و پرورش استعدادهای داخلی استان گفت: این مسابقات از چهارم تیرماه شروع شد و مرحله پایانی مسابقه در 16 و 17 شهریورماه و در محل فرهنگ‌سرای شهروند بجنورد در سه بخش پسران٬ دختران و خانواده‌ها برگزار شد و در بخش پسران 18 تیم، دختران 17 تیم و در بخش خانواده 9 تیم چهارنفره حضور داشتند.

طلعتی گفت: مسابقات چالش علمی در قالب هوش٬ خلاقیت و ریاضی برگزار و خروجی مسابقات توسط بنگاه‌های کارآفرینی و پارک علم و فناوری هدایت می‌شود. هم‌چنین در دو ماه آتی برای نخستین بار در جهان٬ مسابقه جذاب و چالش‌برانگیز تلفیق فوتبال و ریاضی در بجنورد برگزار می‌شود.

معاون تربیت‌بدنی آموزش‌وپرورش خراسان شمالی نیز در این مراسم اظهارکرد: ارتباط با دانش آموزان پیشرو در عرصه علم و دانش قطعاً رابطه خوبی است چراکه این دانش آموزان سلامت روانی و جسمی را با علم و دانش درهم‌آمیخته‌اند.

لنگری گفت: سلامت روانی، اخلاق نیکو و داشتن مدارک علمی، زمینه‌ساز رشد و ارتقای جایگاه اجتماعی افراد در جامعه می‌شود و مجموع این عوامل به همراه دانش٬ سبب شکل‌گیری جایگاه و شخصیت یک فرد در اجتماع می‌شود.

وی افزود: بسیاری از روانشناسان و متخصصان معتقدند که دانش‌آموزی تیزهوش است که در تمام جنبه‌ها موفق باشد و اگر کسی فقط در علم و دانش مستعد باشد، نمی‌توان لفظ تیزهوشی را به او اختصاص داد چراکه باید در تمام جنبه‌های علمی٬ اخلاقی و ورزشی در سلامت کامل به سر ببرد.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر