مسلمانان جهان باید با اتحاد، جنایت‌های میانمار را محکوم کنند

امام‌جمعه موقت بجنورد گفت: دست آمریکا و اسرائیل در جنایات میانمار به‌وضوح دیده می‌شود و مسلمانان باید در برابر این جنایات متحد شوند.

 

به گزارش شرق 24، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مرتضی موسوی جاجرمی در خطبه‌های نماز جمعه امروز شهر بجنورد اظهار کرد: امروزه شاهد جنایت‌های استکبار جهانی در کشورهای اسلامی هستیم و دشمنان اسلام در یمن، سوریه عراق و هم‌چنین میانمار، جنایات فجیعی را انجام می‌دهند و آمریکا با حمایت از این جنایت‌ها، چهره‌ی واقعی خود را به جهانیان نشان داد.

وی تصریح کرد: بسیار تعجب‌آور است که عامل اصلی کشتار مردم مظلوم میانمار جایزه صلح نوبل را می‌گیرد و در این میان آمریکا و رژیم صهیونیستی نیز هم‌دستش هستند.

موسوی جاجرمی گفت: عربستان و چین نیز موافق کشتار مسلمانان میانمار هستند. باید ملت‌های مسلمان، همگی متحد شوند و این جنایات را محکوم کنند چراکه پشت تمام این قضایا و جنایات، دست آمریکا و رژیم صهیونیستی به‌وضوح مشاهده می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فرارسیدن مهرماه و آغاز سال تحصیلی جدید اظهار کرد: سربازان جبهه علم و دانش جمهوری اسلامی ایران باید بدانند که شروع سال تحصیلی مدارس، دانشگاه‌ها و حوزه‌ها با هفته دفاع مقدس و ایام محرم مقارن شده است و باید حرمت این روزها را حفظ کنند.

وی خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس، مردم بهترین درس را از مکتب حسینی گرفتند و دفاعی جانانه را به جهانیان آموزش دادند. دفاعی که منطبق با ارزش‌های الهی و ارزش‌های انسانی بود.

امام‌جمعه موقت بجنورد افزود: در دوران دفاع مقدس، سربازان و بسیجیان اسلام با ارزش‌های انسانی و الهی از انقلاب اسلامی دفاع می‌کردند و این منجر به نام‌گذاری دفاع مقدس شد.

وی گفت: مجاهدان انقلاب اسلامی نشان دادند که درس خوبی از سالار شهیدان گرفتند و امیدواریم در دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه و در آموزش‌وپرورش، برای تربیت جوانان، نوجوانان و فرزندان، تربیتی حسینی و متناظر با مکتب امام حسین (ع) در نظر گرفته شود تا این سرمایه‌های مملکت در خدمت جامعه باشند.

حجت‌الاسلام موسوی جاجرمی در بخش دیگری از سخنان خود به سالروز بزرگداشت شهریار و روز شعر و ادبیات اظهار کرد: امیدواریم شاعران از این هنر خدادادی خود در بیان فضایل و معرفی اهل‌بیت (ع) و انقلاب اسلامی استفاده کنند تا سبب افزایش بصیرت مردم شود. 

وی افزود: شعر بسیار تأثیرگذار است و اهل‌بیت، شاعران را موردعنایت و لطف خودشان قرار می‌دادند. زیرا تأثیر به سزایی بر مخاطبان دارد.

انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر