فعالیت ۱۴۱ مرکز ترک اعتیاد در استان خراسان شمالی

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان از فعالیت ۱۴۱ مرکز ترک اعتیاد جهت کاهش و پیشگیری از مصرف مواد مخدر در استان خبر داد.

 

 

احمد ریواده در گفت‌وگو با خبرنگار شرق 24، بابیان اینکه این مراکز شامل مراکز سرپایی، اقامتی و مراکز کاهش آسیب مواد مخدر است، اظهار داشت: در حال حاضر ۳۱ هزار و ۱۷۰ نفر در این مراکز مراحل مختلف درمان ترک اعتیاد هستند.

ریواده افزود: مراکز ترک اعتیاد در حوزه سرپایی در استان ۱۱۹ مرکز می‌باشد که از این تعداد ۶ مرکز دولتی و ۱۱۳ مرکز بخش خصوصی در راستای مبارزه و پیشگیری از مواد مخدر در استان فعالیت می‌کنند.

وی اظهار داشت: چهار مرکز کاهش آسیب و نیز ۱۳ مرکز اقامتی درزمینهٔ کاهش و مقابله با مواد مخدر فعال هستند.

وی بابیان اینکه در خصوص آمار مربوط به تعداد مبتلایان و نیز به تفکیک زن و مرد آمار دقیقی در دست نیست، افزود: به‌طور میانگین و بر اساس بررسی‌ها در حال حاضر ۷۵ هزار نفر معادل کمتر از ۶ درصد از جمعیت استان درگیر با مواد مخدر هستند.

رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر استان بابیان اینکه باید تمام دستگاه‌ها برای کاهش اعتیاد همکاری کنند و برنامه‌ریزی داشته باشند، خاطرنشان کرد: میانگین سنی ابتلا به مواد مخدر در بین زنان و مردان در استان ۲۵ تا ۳۰سال است.

ریواده بابیان اینکه اکنون بیشتر مراکز ترک اعتیاد در استان معمولاً در سطح شهرستان‌ها است و در مناطق روستایی فاقد مراکز ترک اعتیاد هستیم، افزود: جهت باز توزیع مراکز ترک اعتیاد در مناطق روستایی و راحتی دسترسی مردم روستایی به این مراکز، در صورت تقاضا برای راه‌اندازی این مراکز در روستا و بخش آماده همکاری هستیم.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر