شهرداری‌ها و دهیاری‌های خراسان شمالی به آماده‌سازی مدارس کمک می‌کنند

    استاندارخراسان شمالی در آستانه بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید، از شهرداری‌ها و دهیاری‌های این استان خواست، برای آماده‌سازی مدارس، زیباسازی و بهسازی مراکز آموزشی و تهیه نوشت‌افزار دانش آموزان نیازمند، به آموزش‌وپرورش یاری رسانند.

 

به گزارش شرق 24، اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمدرضا صالحی در نشست هماهنگی بازگشایی مراکز آموزشی استان با اشاره به ابلاغیه اخیر وزیر کشور به استانداران برای تشکیل ستاد استقبال از مهر گفت: این ستاد به‌جز مرکز استان، در شهرستان‌ها هم با حضور فرمانداران تشکیل می‌شود و تا نیمه مهرماه برای ایجاد هماهنگی و هم‌افزایی بین دستگاه‌های مرتبط فعال خواهد بود.

وی ادامه داد: تاکید همیشگی ما "صرفه‌جویی در همه‌جا و هزینه کردن در آموزش‌وپرورش" است، چون این هزینه کردن‌ها را سرمایه‌گذاری برای آینده می‌دانیم.

هماهنگی شهرداری‌ها و نیروی انتظامی با آموزش‌وپرورش برای ایمن‌سازی محیط پیرامونی مدارس، آماده‌باش آتش‌نشانی‌ها و کمک آن‌ها به حل نواقص ایمنی در مراکز آموزشی، مناسب‌سازی معابر و پل‌های عابر پیاده و ساماندهی حفاری‌ها ازجمله نکات مورد تأکید استاندار در این نشست خطاب به مدیران شهری استان بود.

صالحی اتخاذ تدابیر مدیریتی در شهرستان‌ها برای پرداخت بدهی آموزش‌وپرورش به دستگاه‌های خدمات رسان، هم‌چنین اعمال مدیریت بهینه در اتوبوس‌رانی و تاکسیرانی‌ها برای ارائه خدمات مناسب به دانش آموزان و دانشجویان و پیگیری راهکارهای تأمین حداکثری بهداشت و سلامت دانش آموزان و دانشجویان را مورد تاکید قرارداد.

وی از دهیاران نیز خواست، از محل اعتبارات فرهنگی تا حد یک‌میلیون تومان برای زیباسازی مدارس و کمک به تهیه نوشت‌افزار دانش آموزان بی‌بضاعت کمک کنند.

استاندار خاطرنشان کرد: در همین راستا، نشست شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان چهارشنبه همین هفته برگزار خواهد شد تا تدابیر مقتضی را با حضور مدیران فرمانداری‌ها، آموزش‌وپرورش و دانشگاه‌ها اتخاذ کنند.

وی ابراز امیدواری کرد، آموزش‌وپرورش استان هم با اعزام به‌موقع معلمان تلاش کند که بهار علم و دانش در اول مهرماه با طراوت و شادابی خاصی برای آینده‌سازان این مرزوبوم شکل بگیرد.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر