امربه‌معروف و نهی از منکر تنها مختص به عفاف و حجاب نیست

   فرمانده سپاه جوادالائمه (ع)خراسان شمالی گفت: امربه‌معروف و نهی از منکر تنها مختص به عفاف و حجاب نیست بلکه ضرورت دارد در راستای حاکمیت ارزش‌ها، اقتصاد مقاومتی و سایر موارد نیز پرداخته شود.

 

 

 به گزارش شرق 24، سردار سید حسن مرتضوی در نشست خبری با اصحاب رسانه خراسان شمالی که با محوریت امربه‌معروف و نهی از منکر در استان برگزار شد، اظهار کرد: به‌منظور اثربخشی برنامه‌های هفته احیا امربه‌معروف و نهی از منکر در خراسان شمالی ضرورت دارد به بهترین شیوه‌های اجرایی شدن این امر مهم در جامعه دست پیدا کنیم.

سردار مرتضوی افزود: بر اساس پژوهش‌های جامعه‌شناختی و تجربیات ، ۳۴شیوه برای اجرای امربه‌معروف و نهی از منکر شناسایی‌شده که تمامی آن‌ها بر اساس آموزه‌های دینی، روایات اهل‌بیت (ع) و فرمایشات بزرگان دینی است.

وی با اشاره به تصویب قانون حمایت از امران امربه‌معروف و نهی از منکر گفت: با توجه به اینکه ۳۷ سال از تصویب قانون امربه‌معروف و نهی از منکر می‌گذرد اما طی این سال‌ها این فرضیه مهم مظلوم واقع‌شده بود که درنهایت فروردین سال ۹۴ توسط اجلاس شورای اسلامی و شورای نگهبان مصوب شد.

 فرمانده سپاه جوادالائمه (ع)خراسان شمالی تصریح کرد: قانون حمایت از امران امربه‌معروف و نهی از منکر یکی از واجبات کشور بود که امروز نظام اسلامی از این اصل مهم برخوردار است.

سردار مرتضوی بیان کرد: قطعاً قوام و بهاء دین اسلام به امربه‌معروف و نهی از منکر بستگی دارد ازاین‌رو ضرورت دارد این امر مهم در سطح جامعه به‌درستی انجام شود.

وی اظهار کرد: جامعه امروز در حوزه امربه‌معروف و نهی از منکر نیازمند تفکر و تدبر عمیق است ازاین‌رو نباید برداشت سطحی از این فرضیه مهم انجام شود چراکه کاری پیچیده، منطقی و عقلانی است.

فرمانده سپاه جوادالائمه (ع)خراسان شمالی افزود: امربه‌معروف و نهی از منکر تنها مختص به عفاف و حجاب نیست بلکه ضرورت دارد در راستای حاکمیت ارزش‌ها، اقتصاد مقاومتی و سایر موارد نیز پرداخته شود.

سردار مرتضوی گفت: ضرورت دارد در جامعه امروز نخست واجبات به معروف تبدیل شوند و سپس به نهی از منکر توجه شود.

وی همچنین بر فرهنگ‌سازی و آموزش امربه‌معروف و نهی از منکر تأکید کرد و افزود: برای ترویج هر اقدامی در جامعه آموزش و فرهنگ‌سازی آن ضرورت دارد چراکه در غیر این تأثیرگذار نخواهد بود.

فرمانده سپاه جوادالائمه (ع)خراسان شمالی اضافه کرد: همچنین باید محرمات در جامعه اسلامی به‌عنوان یک منکر برای تمام افراد تعریف شود و سپس به‌طرف نهی از منکر حرکت کنیم.

سردار مرتضوی گفت: به‌منظور استمرار و نتیجه‌بخش بودن موضوع امربه‌معروف و نهی از منکر ضرورت دارد تمامی دستگاه‌ها وظایف خود را در این راستا به‌خوبی انجام دهند.

وی اضافه کرد: پس از گذشت دو سال از تصویب قانون حمایت از امربه‌معروف و نهی از منکر هنوز معدود دستگاه‌هایی وجود دارند که روح این قانون را درک نکرده‌اند.

فرمانده سپاه جوادالائمه(ع) خراسان شمالی تأکید کرد: ازاین‌رو تمامی دستگاه‌ها بر اساس وظایف ابلاغ‌شده در حوزه امربه‌معروف باید تلاش کنند.

 

نظرات

ارسال نظر