برنامه‌های هفته دفاع مقدس امسال باید متفاوت در خراسان شمالی باشد

  مشاور استاندار و مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری خراسان شمالی گفت: با توجه به تقارن ایام ماه محرم، بزرگداشت هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس، برنامه‌های هفته دفاع مقدس امسال باید متفاوت از سال‌های گذشته باشد.

 

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، بتول شیرزادی در جلسه کمیته‌های ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس استان اظهار داشت: اهتمام ویژه برای برگزاری برنامه‌های هفته دفاع مقدس با رویکردی متفاوت نسبت به سنوات گذشته با توجه به تقارن سه مناسبت مهم، از تأکیدات استاندار و مشاور عالی و مدیرکل حوزه استاندار است.

شیرزادی افزود: ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس و کمیته‌های ذیل آن باهدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، تشکیل و وظایف هر یک متناسب با دستور عمل‌های ابلاغی به‌خوبی تشریح شد.

 وی تصریح کرد: هریک از کمیته‌ها باید مستندات جلسات و عملکردهای خود را به دبیرخانه ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس ارسال کنند.

شیرزادی با اشاره به این سخن دکتر روحانی مبنی بر این‌که ایثارگران بدون هیچ چشمداشتی از آرمان‌های نظام و انقلاب دفاع کردند، افزود: تجلیل از شهدا وظیفه همه ماست و بنابراین اقدامات ما به‌عنوان مسئولان در راستای پیگیری امور مربوط به ایثارگران، شهدا و جانبازان باید جهادی باشد و در این مسیر از هیچ تلاشی دریغ نشود.

در ادامه این جلسه دبیر ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس استان نیز اظهار داشت: فرهنگ 8 سال دفاع مقدس متعلق به‌تمامی مردم است و منحصر به جناح و گروه خاصی نیست.

سرهنگ احیا محمد امیری افزود: برنامه‌های مختلفی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس از سوی کمیته‌های ذیل ستاد طرح‌ریزی‌شده است و امیدواریم برنامه‌های امسال متفاوت از سال‌های گذشته برگزار شود.

سرهنگ امیری کمیته‌های نظامی، دانشجویی و دانش‌آموزی، اطلاع‌رسانی، فرهنگی و تبلیغات، نظارت و ارزیابی، ایثارگران، ورزشی و جوانان، روحانیت، زنان و پشتیبانی را کمیته‌های ۱۰ گانه ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس اعلام کرد.

وی با اشاره به برگزاری همایش مداحان استان با محوریت دفاع مقدس، بیان داشت: در این همایش بر این موضوع تاکید شد که در تمامی مداحی‌های مربوط به ایام ماه محرم، موضوع دفاع مقدس از عاشورا و کربلا جدا نشود و اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت در این ایام مورد تاکید باشد.

بنا به گفته سرهنگ امیری برگزاری همایش روحانیت، شب‌شعر و خاطره، پیاده‌روی سراسری در مرکز استان، همایش زنان ایثارگر، رژه نیروهای مسلح، گلباران مزار شهدا، صبحگاه مشترک نیروهای مسلح و دیدار با خانواده‌های شهدا ازجمله برنامه‌های هفته گرامیداشت دفاع مقدس است.

در ادامه رئیس کمیته بازرسی ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس نیز مطرح کرد: همزمان با شروع هفته دفاع مقدس بحث ارزیابی عملکرد کمیته‌ها و دستگاه‌های اجرایی منطبق بر دستور عمل‌های اجرایی ابلاغ‌شده آغاز خواهد شد.

مهدی کرامتی اشاره داشت: هدف از این بازرسی‌ها بهبود اقدامات و فعالیت‌ها در حوزه ترویج فرهنگ و شهادت است، چراکه آرامش و امنیت امروز را مدیون خون شهداء و ایثارگران هستیم.

کرامتی تاکید کرد: مقدمات لازم توسط کمیته‌های مختلف به‌منظور برگزاری هر چه‌بهتر برنامه‌ها فراهم‌سازی شود و تکالیف دستگاه‌های اجرایی ذیل کمیته‌ها به آنان ابلاغ و مدیران دستگاه‌ها اقدامات لازم را در دستور کار خود قرار دهند.

ملیحه یغمایی رئیس کمیته زنان نیز اظهار داشت: برگزاری شب خاطره با حضور بانوان ایثارگر ازجمله برنامه‌های ابتکاری این هفته از سوی کمیته زنان است چراکه اعتقادداریم زنان علاوه بر عهده داشتن طیف گسترده‌ای از فعالیت‌ها در پشت جبهه، در خط مقدم نبرد نیز حضور فعالانه‌ای داشتند که این ایثارگری‌ها و جان‌فشانی‌ها باید به سمع و نظر جامعه رسانده شود.

وی افزود: تجلیل از دختران شاهد و ایثارگر، برگزاری کوهپیمایی کارکنان بانوی بسیجی دستگاه‌های اجرایی، اکران عمومی فیلم شیار 143، برگزاری مسابقات نقاشی و کتاب‌خوانی برای قشر دانش‌آموزی و هم‌چنین گلباران مقبره شهیده دانش‌آموز ((مریم رازی)) از دیگر برنامه‌های این کمیته است.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر