قبوض کاغذی تلفن ثابت استان خراسان شمالی از ابتدای مهرماه حذف می‌شود

  مدیر مخابرات منطقه خراسان شمالی از طرح حذف قطعی قبوض کاغذی تلفن ثابت در استان از ابتدای مهرماه سال جاری خبر داد و گفت: این طرح در راستای تسهیل امور برای شهروندان و همچنین در جهت حفاظت از مؤلفه‌های زیست‌محیطی صورت می‌گیرد.

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از روابط عمومی شرکت مخابرات؛ علیرضا هاشمی اظهار داشت: طرح جایگزینی صورتحساب الکترونیکی بجای قبض کاغذی تلفن ثابت ازجمله برنامه‌های در دست اجرا شرکت مخابرات ایران در سراسر کشور است که طی این برنامه در تمامی استان‌ها تا پایان سال جاری، چاپ قبوض تلفن ثابت متوقف خواهد شد.

هاشمی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون این طرح در برخی از استان‌ها به اجرا درآمده و قبوض تلفن ثابت مشترکین استان خراسان شمالی نیز از ابتدای مهرماه به‌صورت الکترونیکی و از طریق ارسال پیامک(SMS) و پیام صوتی به‌صورت ماهیانه به اطلاع مشترکین خواهد رسید.

وی با اشاره به اجرایی شدن طرح فوق از مهرماه سال جاری در سطح استان اظهار داشت: مشترکین تلفن ثابت جهت اطلاع از مبلغ و میزان کارکرد تلفن خود حداکثر تا پایان شهریورماه می‌توانند از دستگاه گوشی تلفن همراه خود، شماره تلفن ثابت هشت‌رقمی خود را همراه با کد یا بدون کد استان به شماره 6002018058 پیامک (SMS) نموده تا ازاین‌پس صورتحساب تلفن ثابت را بر روی گوشی همراه خود دریافت نمایند.

مدیر مخابرات منطقه خراسان شمالی ادامه داد: با حذف قبوض چاپی تلفن ثابت، علاوه بر این، روش‌های جدیدی ازجمله سرویس دایرکت دبیت (یا پرداخت صورت‌حساب توسط بانک از طرف مشترک) نیز ارائه خواهد شد.

 هاشمی همچنین از وجود مشوق‌هایی برای کسانی که قبض خود را بدون صورتحساب و به‌صورت مستقیم پرداخت می‌کنند خبر داد و گفت: کسانی که در بانک حساب دارند می‌توانند با بانک قرارداد بسته تا بدون دریافت صورتحساب قبض، بانکشان آن را به‌صورت مستقیم پرداخت کند. برای این کار مشوق‌هایی نیز از طرف مخابرات و بانک برای مشتریان در نظر گرفته‌شده تا انگیزه یافته و دیگر نیازمند قبض تلفن نباشند.

 وی از مشترکان تلفن ثابت سراسر استان خواست تا ضمن همراهی این مجموعه در راستای حفاظت از محیط‌زیست، در صورت وجود هرگونه انتقاد و پیشنهاد با سامانه 2021 و یا شماره 32322020 واحد روابط عمومی مخابرات استان تماس حاصل نمایند.
انتهای پیام/آ

نظرات

ارسال نظر