سرویس مدارس خراسان شمالی ساماندهی می‌شود   

مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان شمالی گفت: با توجه به فرارسیدن فصل بازگشایی مدارس، سرویس مدارس به همکاری همه دستگاه‌های ذی‌ربط ساماندهی می‌شود.

 

 

براتعلی حاتمی در گفت‌وگو با خبرنگار شرق 24 اظهار داشت: طبق دستورالعمل آموزش‌وپرورش همانند هرسال کارگروهی به‌منظور هماهنگی جهت ساماندهی سرویس مدارس سطح شهر با حضور شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر، رئیس آموزش‌وپرورش، نماینده انجمن اولیاء و مربیان و رئیس پلیس راهور و سرپرست سازمان مدیریت حمل‌ونقل شهرداری در برگزار شد.

حاتمی افزود: در این نشست مقر رشد با توجه به فرارسیدن فصل بازگشایی مدارس، تمام دستگاه‌ها وظایف خود ازجمله، خط‌کشی عابر پیاده محدوده مدارس و تهیه و نصب بنرهای مربوطه اقدام و غیره اقدام کنند.

وی بابیان اینکه درخواست متقاضیان سرویس مدارس که شرایط لازم جهت جابجایی دانش‌آموزان را درند، با مراجعه به مدیران مدارس و انعقاد قرارداد نسبت به تأمین سرویس مدارس واجد شرایط اقدام نمایند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان بابیان اینکه بیش از یک هزار وسیله نقلیه اعم از سواری، ون و مینی‌بوس در روند جابجایی دانش‌آموزان مدارس در سال تحصیلی فعالیت می‌کنند، اظهار داشت: این وسایل نقلیه با تأییدیه سازمان تاکسیرانی و با برچسب مخصوص به جابجایی دانش‌آموزان اقدام می‌کنند.

حاتمی افزود: اگر مدیر مدرسه با افراد فاقد شرایط و بدون مجوز و یا با افراد حقیقی قرارداد ببندد، مقصر خواهد بود.

وی بابیان اینکه اولیاء هر چه زودتر برای درخواست سرویس مدارس به مدیران مدارس مراجعه کنند تا آمار دقیق برای برنامه‌ریزی‌ها در دسترس آموزش‌وپرورش قرار گیرد، تصریح کرد: نرخ سرویس مدارس بسته به نوع وسیله نقلیه و شهرستان‌های مختلف متفاوت می‌باشد که توسط مدیران مدارس به اولیاء دانش‌آموزان اطلاع‌رسانی می‌شود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش گفت: سعی در تقویت نظارت‌ها داریم و این اقدامات بیشتر در راستای کاهش دغدغه خانواده‌ها و حفظ امنیت روانی انجام می‌شود.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر