۳۰ کیلومتر از محور بجنورد به جنگل گلستان زیر بار ترافیک می‌رود

  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندارخراسان شمالی گفت: ۳۰ کیلومتر از محور ارتباطی چهار بانده بجنورد به جنگل گلستان قبل از آغاز فصل زمستان زیر بار ترافیک می‌رود.

 

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمدحسین علی نیا اظهار داشت: این محور 143 کیلومتر است که از این مسافت تاکنون 55 کیلومتر زیر بار ترافیک رفته است.

وی بابیان این‌که طی سفر رئیس‌جمهوری به این استان مصوب شد که مبلغ 165 میلیارد تومان برای تکمیل این محور اختصاص یابد، ادامه داد: تاکنون از این میزان 67 میلیارد تومان اختصاص‌یافته و مابقی آن باقی‌مانده که پیگیری‌های لازم برای جذب باقی‌مانده اعتبار انجام‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: در دیدار اخیر استاندارخراسان شمالی با رئیس سازمان برنامه‌وبودجه ۹۸۰ میلیارد ریال برای تکمیل باند دوم جاده بجنورد به جنگل گلستان باهدف گره‌گشایی از این پروژه مهم استان تخصیص یافت.

علی نیا بابیان این‌که برای تکمیل محور بجنورد به جنگل گلستان باید مقداری زمین از سوی محیط‌زیست اختصاص می‌یافت، بیان کرد: با اهتمام ویژه‌ای پیگیر این مسئله هستیم تا با همکاری سازمان محیط‌زیست اقدامات و پیگیری‌های لازم جهت تعریض، افزایش عرض شانه راه برای توقف اجباری و الزامی رانندگان و هم‌چنین ایجاد توقفگاه‌ها و مجتمع‌های خدمات رفاهی در این مسیر ارتباطی انجام شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر مجوز ساخت دو مجتمع خدمات رفاهی در نقاط رباط قره بیل و چمن بید در مسیر ارتباطی بجنورد به جنگل گلستان اخذشده است.

وی افزایش تعداد مجتمع‌های خدمات بین‌راهی را مستلزم حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی دانست و افزود: مشوق‌های لازم از سوی استان برای حضور این سرمایه‌گذاران دیده‌شده است.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر