اتمام بهسازی جاده شهرک فرهنگیان بجنورد پیش از فصل سرما   

معاون فنی و عمرانی شهرداری بجنورد گفت: عملیات بهسازی آسفالت جاده شهرک فرهنگیان بجنورد تا قبل از شروع فصل سرما انجام می‌شود.

 

محمدعلی کشمیری در گفت‌وگو با خبرنگارشرق 24،  اظهار داشت: با تمام ظرفیت عملیات اجرایی بهسازی آسفالت جاده شهرک فرهنگیان بجنورد در حال اجراست و تمام تلاش ما این است تا قبل از شروع فصل سرما عملیات آسفالت این جاده به پایان برسد.

کشمیری بابیان اینکه شهرک فرهنگیان در چند دهه قبل توسط شرکت تعاونی مربوطه تأسیس شد و جاده‌این مسیر توسط شرکت مربوطه ساخته شد ولی در آن زمان تمام زیرساخت‌های ساخت جاده‌این محور که بر عهده این شرکت بود ازلحاظ کیفیت، شکل هندسی و غیره به‌صورت اصولی ساخته نشد و جاده از استاندارد کافی برخوردار نبود، خاطرنشان کرد: طی این سال‌ها این جاده سرویس‌دهی خود را انجام می‌داد تا اینکه با توجه به ساخت و احداث واحدهای مسکونی و مجتمع‌های مختلف که سبب شد در یک بازه زمانی کوتاه حجم ترافیک این جاده چندین برابر شود و ازآنجاکه این جاده از استاندارد کافی برخوردار نبود، گلایه و نارضایتی مردم این منطقه را در پی داشت.

وی بابیان اینکه ازآنجاکه مشکل خرابی آسفالت جاده شهرک فرهنگیان بجنورد اساسی بود، افزود: هرگز مشکل خرابی آسفالت این جاده با لکه‌گیری‌ها و آسفالت مجدد رفع نمی‌شد.

کلنگ زنی عملیات بهسازی جاده شهرک فرهنگیان از اواخر تیرماه

معاون فنی و عمرانی شهرداری بجنورد گفت: ازآنجاکه طی سال‌های جمع‌آوری و دوباره‌کاری آسفالت محقق نشد، اما طی امسال با عقد تفاهم‌نامه‌ای بین شهرداری و بنیاد مسکن، مقرر شد بهسازی جاده مسیر شهرک فرهنگیان توسط بنیاد مسکن انجام شود که آغاز عملیات اجرایی این پروژه از اواخر تیرماه کلنگ زنی شد.

محمدعلی کشمیری بابیان اینکه از زمان کلنگ زنی با تجهیز کارگاه و آماده‌سازی درزمینهٔ ترافیکی عملیات اجرایی عملاً از دوم مرداد آغاز شد، خاطرنشان کرد: دو و نیم کیلومتر از مسیر جاده شهرک فرهنگیان نیاز به بهسازی دارد که در فاز اول مسیر رفتن به سمت شهرک را در دستور کار قراردادیم و محور برگشت نیز محدودیت ترافیکی اعمال شد.

کشمیری افزود: طی گذشت دو ماه از آغاز عملیات اجرایی در این مسیر تاکنون، بیش از ۱۳ هزار مترمربع عملیات برچیدن آسفالت قدیمی اجراشده است.

وی بابیان اینکه همچنین تاکنون طی این مدت پنج هزار و ۶۰۰ مترمکعب عملیات خاک‌برداری که چهار هزار و ۶۰۰ مترمکعب آن به‌صورت راک فیل بوده است و برخی از نقاط لجن برداری انجام‌شده است.

اجرای عملیات بهسازی مسیر مطابق استانداردهای موردنیاز راه‌سازی

معاون فنی و عمرانی شهرداری بجنورد گفت: در این بازه زمانی کوتاه دوماهه تمام عملیات مطابق استانداردهای موردنیاز راه‌سازی اجراشده و نیز ضمن انجام این عملیات، اصلاح شیب عرض و طولی جاده و قوس جاده با رعایت اصول فنی انجام‌شده است.

کشمیری بابیان اینکه مصالح مربوط به لایه آخر زیرسازی چهار هزار مترمکعب از این مسیر در کارگاه دپو شده است، تصریح کرد: در عملیات اجرایی برخی از نقاط این مسیر حداقل یک متر نیم افزایش عرض ایجادشده است و نیز در این مسیر چهار متر مسیر ویژه دوچرخه‌سواری ایجادشده است.

کشمیری با گلایه از نارضایتی بعضی شهروندان و اعتراض‌های آنان به محدودیت ترافیکی ایجادشده در این مسیر، افزود: از زمان شروع عملیات اجرایی این مسیر بعضی از شهروندان بر محدودیت ترافیکی در این مسیر اعتراض داشتند که با توجه به مسدود نشدن مسیر و فقط اعمال محدودیت ترافیکی، شهروندان می‌توانند با رعایت قوانین و کمی حوصله بدون هیچ مشکلی در مسیر تردد کنند.

وی افزود: اجرای چنین عملیات بهسازی و اصلاح جاده غیر فنی و غیر استاندار نیاز به صبر و همکاری شهروندان دارد تا بعد از مدت کوتاه، به‌جای جاده غیراستاندارد از جاده‌ای صد در صد ایمن و استاندارد بهره‌مند شوند.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر