۱۵ مدرسه در حاشیه جاده‌های استان خراسان شمالی امسال ایمن‌سازی می‌شود

 رییس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری خراسان شمالی گفت: حدود 190 مدرسه در حاشیه جاده‌های فرعی و اصلی این استان باید در برنامه ایمن‌سازی قرار گیرند که طی امسال ایمن‌سازی ۱۵ مدرسه انجام خواهد شد.

 

 

حامد معروف در گفت‌وگو با خبرنگارشرق 24، اظهار داشت: تاکنون مدارس زیادی تحت پوشش طرح ایمن‌سازی مدارس حاشیه جاده قرارگرفته‌اند که این ایمن‌سازی بر اساس قرار گرفتن در محورهای پرتردد یا کم تردد، اولویت‌بندی می‌شود.

 رییس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری خراسان شمالی بابیان اینکه ایمن‌سازی مدارس به دو صورت فیزیکی و آموزشی انجام می‌شود، افزود: طی سال گذشته نیز ۲۲ مدرسه در حاشیه راه‌های استان ایمن‌سازی شد.

معروفخاطرنشان کرد: برخی از مدارس پس از چند سال، دوباره نیاز به اجرای ایمن‌سازی دارند.

معروف گفت: امسال، اولویت‌بندی انتخاب مدارس برای اجرای طرح‌ها بر اساس ارزیابی انجام‌شده توسط شرکت‌های مشاور در سطح کشور انجام‌شده و بر همین اساس به استان‌های مختلف اعتبار تخصیص‌یافته است.

وی گفت: اولویت‌ها برای اجرای طرح‌های ایمن‌سازی مدارس بر اساس مواردی همچون میزان تردد در جاده، فاصله مدرسه از جاده، تعداد دانش‌آموزان و میزان ترددهای عرضی از جاده تعیین می‌شود.

 رییس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری خراسان شمالی خاطرنشان کرد: ایمن‌سازی فیزیکی شامل نصب چراغ چشمک‌زن، خط‌کشی جاده و خط نوشته است و ایمن‌سازی آموزشی شامل آموزش نحوه تردد ایمن دانش‌آموزان به مدارس، افزایش دانش ایمنی ترافیک و آموختن مهارت‌های لازم در این حوزه است که با توزیع اقلام آموزشی، مانند کتاب‌های آموزشی و توزیع جلیقه‌های شبرنگ میان دانش‌آموزان همراه می‌شود.

رییس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری خراسان شمالی با گلایه از جانمایی نادرست برخی مدارس در روستاهای حاشیه جاده گفت: برخی مدارس حتی مدارس نوساز در مکانی نامناسب اجراشده این در حالی است که برای تأمین ایمنی بیشتر دانش‌آموزان، می‌شد مدرسه را در مکان دیگری ساخت.

 وی تصریح کرد: انتظار می‌رود در اجرای مدارس در روستاهای حاشیه جاده از نظرات کارشناسی این اداره کل نیز استفاده شود تا ایمنی این مدارس بیشتر شود.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر