اجرای طرح بصیرت عاشورایی در  بقعه‌های متبرکه خراسان شمالی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی از برگزاری طرح بصیرت عاشورایی در ۵۲ بقعه متبرکه این استان خبر داد.

 

به گزارش شرق 24، حجت‌الاسلام سید محمدجواد رئوف سید نژاد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اجرای طرح بصیرت عاشورایی را ازجمله اصلی‌ترین برنامه‌های اوقاف برای ایام محرم برشمرد.

وی با اشاره به این‌که 51 مبلغ در ای طرح همکاری می‌کنند، گفت: ۳۰ مبلغ از قم و ۲۱ مبلغ بومی در این طرح همکاری می‌کنند و در خصوص مسائلی اعتقادی، شرعی، امور مربوط به موقوفات و مشاوره‌های خانواده، به مردم خدمات ارائه می‌دهند.

حجت‌الاسلام رئوف سید نژاد تصریح کرد: این برنامه در سطح ۵۲ بقعه متبرکه خراسان شمالی اجرا می‌شود و در ۲۰ بقعه نیز با برپایی خیمه‌های معرفت همراه است.

وی برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی، تجمع لبیک یا حسین (ع)، همایش نوجوانان حسینی و تجمع رهروان زینبی را ازجمله برنامه‌های محوری طی دهه اول محرم برشمرد که در امامزادگان ۶ شهرستان خراسان شمالی برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی همچنین اجرای نیت واقفان را از دیگر برنامه‌های ایام محرم و صفر برشمرد و بر بروز روسانی نیت وقف بر اساس نیازهای روز جامعه تأکید کرد.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۰ میلیارد ریال به‌منظور اجرای نیات واقفان در ایام محرم و صفر هزینه شد، تصریح کرد: ۲۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال نیز اعتباراتی که بود که برای مصلی و مساجد استان توانستیم جذب کنیم.

حجت‌الاسلام رئوف سید نژاد با اشاره به وجود پنج هزار و ۴۳۷ موقوفه در خراسان شمالی گفت: از این تعداد فقط یک هزار و ۸۶۹ موقوفه دارای گردش مالی هستند.

وی همچنین از ایجاد یک شعبه اختصاصی در دادسرای هر شهرستان به‌منظور تسریع در رسیدگی به پرونده‌های وقفی خبر داد.

انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر