بیش از 1800 برنامه به مناسبت دفاع مقدس در خراسان شمالی برگزار می‌شود

فرمانده سپاه جوادالائمه (ع) خراسان شمالی گفت: به مناسبت هفته دفاع مقدس بیش از 1800 برنامه مشترک نیروهای مسلح خراسان شمالی امسال برگزار می‌شود.

 

 

به گزارش شرق 24، سردار سید حسن مرتضوی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برخی از این برنامه‌ها همچون پیاده‌روی خانوادگی پیش از شروع هفته دفاع مقدس انجام‌شده است و اما برنامه مختلف دیگری همچون رژه نیروهای مسلح، افتتاح طرح‌های ورزشی و برگزاری مسابقات ورزشی طی هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: در نخستین روز از هفته دفاع مقدس برگزاری نمایشگاه هفته دفاع مقدس، رژه نیروهای مسلح، سخنرانی فرماندهان نیروهای مسلح و حضور در نماز جمعه در برنامه‌ گنجانده‌شده است.

فرمانده سپاه جوادالائمه (ع) خراسان شمالی گفت: هرساله یکی از عملیات دفاع مقدس در شهرستان‌های استان انجام می‌شود که امسال رزمایش "بیت‌المقدس" در این روز و در شهرستان اسفراین برگزار می‌شود.

سردار مرتضوی افزود: روز شنبه و در دومین روز از هفته دفاع مقدس که همزمان با آغاز سال تحصیلی نیز است برنامه‌هایی همچون نواختن زنگ مهر و حضور در مدارس، روایتگری در دانشگاه‌های استان، همایش تجلیل از سربازان نیروهای مسلح در برنامه‌ها وجود دارد.

فرمانده سپاه جوادالائمه (ع) خراسان شمالی اظهار داشت: در این روز 7 پروژه موردنیاز جوانان در قالب فاز دوم افتتاح دهکده مقاومت بسیج اجرا می‌شود که از آن جمله می‌توان به افتتاح بزرگ‌ترین و مجهزترین دیوار سنگی و سنگ نوری اشاره داشت که زمینه برگزاری مسابقات کشوری را در این استان فراهم می‌سازد.

وی افزود: سالن پینت بال، زمین چمن، سالن فرآموز ویژه دانش آموزان متوسطه و افتتاح گود باستانی از دیگر طرح‌های قابل‌افتتاح در این روز است.

سردار مرتضوی تصریح کرد: کلنگ زنی مجموعه آبی دهکده مقاومت بسیج نیز در این روز انجام می‌شود که روند ساخت این مجموعه ان شا الله به‌زودی انجام می‌شود.

وی گفت: در روز یکشنبه نیز دیدار با ائمه جمعه، برگزاری شورای امربه‌معروف و نهی از منکر، تشریح نقش روحانیت در دفاع مقدس، برگزاری کارگاه سبک زندگی در حوزه مقاومت و صبحگاه مشترک نیروهای مسلح را خواهیم داشت.

فرمانده سپاه جوادالائمه (ع) خراسان شمالی گفت: روز دوشنبه نیز افتتاح پروژه‌های اقتصاد مقاومتی را خواهیم داشت که در ادامه برنامه‌های این روز، جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی با محوریت حمایت از تولیدات داخلی استان برگزار می‌شود.

سردار مرتضوی تصریح کرد: تجلیل از واحدهای تولیدی نمونه، دوره فیلم‌سازی بسیج هنرمندان، نیز ازجمله برنامه‌های روز دوشنبه در هفته دفاع مقدس است.

وی اظهار داشت: در روز سه‌شنبه نیز نشست بصیرتی باهدف دفاع مقدس، شب‌شعر، سرکشی از خانواده شهدای مدافع حرم نیز در دستور کار قرار دارد.

سردار مرتضوی برگزاری خاطره گویی بسیج را ازجمله برنامه‌های روز چهارشنبه هفته آینده اعلام کرد و گفت در این روز مانور امنیت کوچ عشایراستان نیز برگزار می‌شود.

وی افزود: 5 مهرماه نیز همایش آزادسازی ویژه جهادگران و یادواره شهدای بخش مانه، برگزاری کارگاه شعر بسیج و سوگواری حضرت اباعبدالله(ع) را نیز خواهیم داشت.

 دفاع مقدس مختص به تمام مردم است

فرمانده سپاه جوادالائمه (ع) خراسان شمالی گفت: دفاع مقدس مربوط به تمام مردم بوده و لازم است در این زمینه تمامی افراد به‌خصوص نهادها به صحنه بیایند و انتظار از دستگاه‌های اجرایی نیز چنین است.

وی با اشاره به اینکه شعار امسال هفته دفاع مقدس "من یک انقلابی‌ام" انتخاب‌شده است افزود: حرکت در مسیر انقلاب همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده است و به همین منظور امسال این شعار انتخاب‌شده است.

سردار مرتضوی با گلایه از اینکه حرکت و صحبت‌های برخی از مسئولان گاهی از انقلاب فاصله گرفته است افزود: این نوع تحرکات گاهی مسبب نزدیکی و نفوذ دشمن به این افراد شده است.

انتهای پیام/آ

 

نظرات

ارسال نظر