عملیات مشترک ارتش سوریه و حزب الله علیه تررویست ها در مرز لبنان

نیروهای حزب‌الله لبنان و نیروهای ارتش سوریه روز جمعه، ۲۹ تیر (۲۱ ژوئیه) عملیات مشترکی را علیه تروریست ها در مرز این کشور با لبنان در منطقه عرسال آغاز کردند.

 

چند گروه تروریستی در این منطقه فعالیت دارند. از جمله گروه های فعال در این منطقه جبهه النصره مرتبط با شبکه القاعده است.

 

منطقه عرسال بیش از 5 سال است که به واسطه حضور گروه های تروریستی با درگیری هایی مواجه بوده است. ماه گذشته نظامیان لبنانی هنگام گشت زنی در این منطقه هدف حمله انتحاری قرار گرفتند.

 

به گزارش بی بی سی، گروه‌های مسلح در این منطقه طی سال‌های اخیر به عنوان تهدیدی برای امنیت مرزی لبنان تلقی شده‌اند. ارتش لبنان نیروهای خود در منطقه را تقویت کرده است.

 

ویدئو/ گزارش بی بی سی

 

همزمان، خبرگزاری دولتی سوریه - سانا - در خبری در همین زمینه به نقل از شبکه تلویزیونی المنار نوشته است که "مقاومت ملی لبنان" عملیاتی را جهت پاکسازی منطقه عرسال از "تروریست ها" به اجرا گذاشته است.

 

سانا می افزاید که در این عملیات، مواضع و محل استقرار "گروه‌های تروریستی" از جمله جبهه النصره در ارتفاعات منطقه هدف توپخانه و موشک‌های حزب الله قرار گرفته است.

 

به گزارش العربیه، اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد برخی شخصیت‌های محلی تلاش می‌کنند با میانجی‌گری بین دو طرف، شبه‌نظامیان النصره را به خروج از منطقه ترغیب کنند.

 

این در حالی است که ارتش لبنان می‌کوشد از فرار نیروهای النصره به داخل خاک لبنان جلوگیری کند. ارتش همه گذرگاه‌های مرزی را تحت نظر گرفته و مانع نفوذ پیکارجویان به داخل اراضی لبنان می‌شود. ارتش مجموعه‌ای از شبه‌نظامیان النصره را که در حال فرار از وادی الزعرور به مقصد عرسال بودند مورد هدف قرار داد.

 

به گزارش صدای آمریکا، منابع امنیتی لبنان می گویند پناهجویان ساکن مناطق تحت حمله، به سوی شهر عرسال گریخته اند و ارتش لبنان تحت نظارت سازمان ملل به انتقال آنها کمک کرده است.

 

 

106

نظرات

ارسال نظر