دولت قانون حقوق نیروهای مسلح را به‌درستی اجرا کند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه کارکنان نیروهای مسلح، ارتش، سپاه و نیروی انتظامی نباید دغدغه حقوق داشته باشند، گفت: دولت مصوبات مجلس در خصوص حقوق نیروهای مسلح را باید به‌درستی اجرا کند.

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از افکار نیوز، سید حسن نقوی حسینی با اشاره به برخی گله‌ها از حقوق کم کارکنان نیروهای مسلح و بازنشستگان این نیروها، اظهار کرد: تقویت بنیه دفاعی کشور باید در اولویت کاری دولت باشد و در همین راستا باید به معیشت و حقوق نیروهای مسلح توجه ویژه داشت.

وی افزود: زحمات بنیه دفاعی کشور با ارتش، سپاه پاسداران ونیروی انتظامی است که خوشبختانه مجلس شورای اسلامی به نیروهای مسلح توجه خاصی داشته و دارد.

 سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه نمایندگان معتقدند که نیروهای مسلح و آن‌هایی که مسئول تأمین امنیت داخلی، امنیت مرزها و اقتدار جمهوری اسلامی هستند، نباید دغدغه حقوق داشته باشند، افزود: مجلس شورای اسلامی هم در تصویب برنامه پنج‌ساله ششم توسعه و هم در تصویب لایحه بودجه سال 96 به افزایش حقوق کارکنان نیروهای مسلح توجه کرده است.

نقوی حسینی خاطرنشان کرد: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به‌عنوان کمیسیون تخصصی بررسی‌کننده مسائل امنیتی و انتظامی در هنگام تصویب لایحه بودجه امسال پیشنهاد‌های خوبی برای افزایش حقوق کارکنان نیروهای مسلح به کمیسیون تلفیق بودجه داد که خوشبختانه این پیشنهادها در کمیسیون تلفیق و درنهایت در صحن مجلس هم مصوب شد.

نماینده ورامین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به توجه مجلس به حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح گفت: ما به همسان‌سازی حقوق نیروهای مسلح توجه کردیم که قانون خوبی هم در این زمینه مصوب شده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار امیدواری کرد تا دولت قانون مصوب مجلس را به‌خوبی اجرا کند تا شرایط نیروهای مسلح ارتش، سپاه و نیروی انتظامی بهتر شود.

نقوی حسینی تصریح کرد: اگر دولت قانون مصوب مجلس در این زمینه را اجرا کند گله‌مندی‌ها کاهش می‌یابد و ما شاهد شرایط بهتر این عزیزان خواهیم بود.

وی افزود: باید بررسی کنیم تا مشخص شود که دولت قوانین تصویب‌شده هم در برنامه ششم توسعه و هم در لایحه بودجه سالانه را تا چه اندازه اجرا کرده است.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر