فرصت‌های سرمایه‌گذاری خارجی فراوانی در خراسان شمالی وجود دارد

استاندار خراسان شمالی در نشست مشترک روز دوشنبه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با شماری از صاحبان سرمایه و صنایع آلمان در تهران، فرصت‌های سرمایه‌گذاری این استان را برای سرمایه‌گذاران تشریح کرد.

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمدرضا صالحی در این نشست با ارائه توضیحاتی در خصوص موقعیت خراسان شمالی و مزیت‌های سرمایه‌گذاری در آن، برخی از ظرفیت‌های بالقوه و قابلیت‌های بالفعل این خطه را معرفی و به مشوق‌های قانونی سرمایه‌گذاری در استان اشاره کرد.

وی سپس از سرمایه‌گذاران حاضر در نشست برای حضور در خراسان شمالی و بهره‌گیری از مزیت‌های فراوان و بالقوه آن در توسعه کسب‌وکارها و ارتقای همکاری اقتصادی دعوت کرد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم در این نشست تخصصی اظهار کرد: هلدینگ ها و شرکت‌های زیرمجموعه این وزارتخانه برای همکاری اقتصادی با شرکت‌های آلمانی آمادگی دارند و 2 بانک بزرگ و درصدی از بازار سهام ایران نیز در اختیار ماست.

علی ربیعی گفت: چهار صندوق در وزارت کار فعالیت می‌کنند، با این مزیت که به شکل خصوصی اداره می‌شوند، اما از حمایت دولت برخوردارند.

وی افزود: در ایران، دولت به دلیل مزیت ناشی از سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها می‌تواند با بخش خصوصی کشورهای خارجی مذاکره کند.
وی تصریح کرد: صندوق‌های تأمین اجتماعی در بخش‌های انرژی، ساختمان، بانکداری، ارتباطات و فناوری اطلاعات، حمل‌ونقل دریایی و بازرگانی فعالیت می‌کنند. میزان سرمایه صندوق‌ها میلیارد دلار است و برای ارتباط شما با شرکت‌های ایرانی آمادگی داریم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: ایران با 80 میلیون نفر جمعیت، مرکزی امن برای سرمایه‌گذاری است که میلیون‌ها نفر جمعیت را در اطراف خود دارد و می‌تواند روابط تجاری با این کشورها را سامان دهد.

انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر