سرمایه‌گذاران نیروگاه بادی به خراسان شمالی سفر می کنند

  مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی گفت: سرمایه‌گذار آلمانی به همراه شرکت سرمایه‌گذار تا پایان سپتامبر(10روز آینده) برای ایجاد نیروگاه‌های بادی به استان سفر می‌کنند.

 

 

به گزارش شرق 24، علیرضا صبوری در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: در حال حاضر با نشستی که با این سرمایه‌گذار داشتیم واگذاری زمین در روستای مرغزار گرمه قطعی شده است و مقررشده است تا یک ماه آینده توربین‌های بادی در این محل نصب شود.

صبوری افزود: اکنون بررسی‌های لازم درزمینهٔ میزان فشار دمای هوا و دیگر پارامترهای لازم برای طراحی توربین‌ها در حال انجام است و سرمایه‌گذاری به میزان ۸۹ مگاوات درزمینهٔ انرژی بادی انجام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی خاطرنشان کرد: برای اجرای این طرح، 80 هکتار زمین اختصاص داده‌شده است.

وی افزود: مقررشده است تا شرکت آلمانی ۲۵ تاور بادی در منطقه در روستای مرغزار شهرستان گرمه نصب کنند.

صبوری افزود: همچنین بررسی پتانسیل‌ها و ظرفیت‌ها برای ایجاد نیروگاه‌های بادی، از تونل‌های بادی در منطقه داشلی قله منطقه غلامان و نیز منطقه‌ای در حدفاصل سنخواست - اسفراین در حال پیگیری است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی بابیان اینکه درزمینهٔ سرمایه‌گذاری خارجی در شهرستان شیروان مقررشده است تا مشکل واگذاری زمین به سرمایه‌گذار در این منطقه رفع شود، اظهار داشت: سرمایه‌گذار ایجاد نیروگاه خورشیدی جاجرم در شهرستان شیروان نیز اعلام آمادگی برای ایجاد نیروگاه کرده است که اکنون واگذاری زمین به این سرمایه‌گذار با مشکل روبه‌رو شده است و در حال پیگیری است.

وی بابیان اینکه ساخت بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی کشور با سرمایه‌گذاری خارجی در شهرستان جاجرم آغازشده است، خاطرنشان کرد: اکنون تجهیز کارگاه انجام‌شده است و عملیات خاک‌ریزی و تجهیزات زمین و پنل ها تا یک و نیم تا دو ماه آینده انجام می‌شود.

صبوری افزود: پنل های خورشیدی نیز خریداری‌شده و بارگیری شده است و تا ۳۵ روز دیگر وارد استان می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی گفت: در حال حاضر ۱۴۰ کیلومتر شبکه برق استان فرسوده است و برای بازسازی و احیای این میزان شبکه فرسوده ۹ میلیارد تومان اعتبار موردنیاز است که مقررشده، بخشی از محل داخلی وزارت نیرو و بخشی از محل اعتبارات استانی تأمین شود.

صبوری اظهار داشت: هدف‌گذاری ما این است تا دو سال آینده تمام شبکه توزیع برق فرسوده در استان اصلاح شود.

صبوری بابیان دستاوردهای طی دولت تدبیر و امید در استان، افزود: طی چهار سال دولت تدبیر و امید ۳۹ روستا زیر ۲۰ خانوار برق‌رسانی شده است و درمجموع طی این مدت ۴۹ هزار مشترک به مشترکان برق افزوده‌شده است.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر