استفاده از ظرفیت محرم برای بصیرت افزایی در جامعه

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت: مبلغان و روحانیون دینی از ظرفیت محرم و صفر برای تبیین اهمیت امربه‌معروف، بصیرت افزایی در سلامت و اصلاح جامعه و گسترش فضایل اخلاقی در جامعه استفاده کنند.

 به گزارش شرق 24حجت‌الاسلام علی خادمی در جلسه ساماندهی شئون فرهنگی و دینی استان که باهدف برنامه‌ریزی مراسم عزاداری حضرت سیدالشهدا (ع) برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به اینکه هیئت‌ها نقش مؤثر در ترویج نهضت عاشورایی در بین مردم‌دارند باید برگزاری مراسم عزاداری براساس رعایت شئونات دینی و اسلامی و قوانین باشد.

خادمی افزود: نصب هرگونه خیمه و غیره در مراسم عزاداری باید با هماهنگی مراجع قضایی باشد.

حجت‌الاسلام خادمی اظهار داشت: سید الشهدا برای زنده نگه‌داشتن ارزش‌های متعالی در جامعه به شهادت رسیدند و عزاداری امام حسین (ع) و سوگواری برای این امام همام ریشه در قرآن و سیره پیامبر (ص) و ائمه معصومین (ع) دارد و عزاداری‌ها به سبک‌های غیر متعارف از جمله برهنه شدن در مراسم عزاداری مطابق با سیره آن امام نیست.

وی افزود: باید تمام دستگاه‌ها و مسئولان مربوطه، مسئولان هیات مذهبی، کانون مداحان و نیروی انتظامی در خراسان شمالی برای برقراری امنیت و حرکات دسته جات در مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) هماهنگی لازم را داشته باشند.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر