بیش از ۱۰ هزار نوآموز پیش‌دبستانی خراسان شمالی سنجش می‌شوند

معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش خراسان شمالی گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده مقررشده است تا ۱۹ مهرماه بیش از ۱۰ هزار نوآموز پیش‌دبستانی در استان جهت شناسایی اختلالات و مداخله به هنگام موردسنجش قرار گیرند.

 به گزارش شرق 24، عصمت بدخشان در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: خراسان شمالی جزء سومین استان کشور ازلحاظ پراکندگی دانش‌آموزان است و به همین دلیل یک هزار و ۲۶۶ کلاس چندپایه در مناطق مختلف روستایی و مناطق محروم استان دایر شده است.

وی تصریح کرد: بیشترین کلاس‌های چندپایه در شیروان با ۳۱۲ کلاس و کمترین کلاس چندپایه با ۲۲ کلاس در گرمه برگزارشده است.

بدخشان افزود: همچنین در استان بیش از سه هزار و ۷۷۵ دانش‌آموزان عشایر وجود دارد که در ۱۷۴ آموزشگاه با ۳۰۲ کلاس مشغول به تحصیل هستند و بیشترین آمار دانش‌آموزان عشایراستان در شیروان با یک هزار و ۳۹۴ دانش‌آموز است.

بدخشان تصریح کرد: امسال برای حمایت از نوآموزان محروم و بی‌بضاعت، دو هزار کوله حاوی بسته‌های آموزشی تهیه‌شده است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش خراسان شمالی گفت: در حال حاضر پوشش تحصیلی در پایه اول دوره ابتدایی در استان ۹۹ درصد است.

وی بابیان اینکه در حال حاضر ۴۲۹ مرکز پیش‌دبستانی غیر دولتی در استان فعالیت می‌کنند، افزود: اکنون ۱۶ هزار و ۵۶۴ نوآموز زیرپوشش آموزش‌وپرورش است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش استان بابیان اینکه سال گذشته ۳۷۶ دانش‌آموز در استان نتوانستند در سر کلاس درس حاضر شوند، گفت: معضل ازدواج زودهنگام دختران، بیماری، بی‌سرپرست بودن دانش‌آموزان و یا بد سرپرست علت‌های بازماندن از تحصیل دانش‌آموزان در استان است.

بدخشان خاطرنشان کرد: امسال به دلیل کمبود فضای آموزشی و خسارت زلزله به برخی از مدارس استان، ۸۵ تا ۹۰ درصد از مدارس استان در نوبت صبح و بعدازظهر چرخشی شده است.

نظرات

ارسال نظر