خانوار تحت حمایت کمیته امداد خراسان شمالی فاقد مسکن مناسب‌اند

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی گفت: با توجه به نیازسنجی صورت گرفته از وضعیت مسکن مددجویان، هم‌اکنون بیش از دو هزار و 757 خانوار تحت حمایت این نهاد فاقد مسکن مناسب هستند.

 

عباس اهرابی در گفت‌وگو با خبرنگار شرق 24اظهار داشت: از این تعداد خانوار، ۷۷۹ خانوار در منطقه ضریب شش، هزار و ۲۱۵ خانوار در ضریب هفت و ۷۶۳ خانوار نیز در ضریب هشت محرومیت ساکن هستند.

اهرابی تصریح کرد: طبق این نیازسنجی، هفت هزار خانوار نیز هستند که مسکن محل زندگی‌شان نیازمند تعمیرات کلی وجزیی است.

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی گفت: بیش از ۵۵۸ خدمت عمرانی در حوزه ساخت و تعمیرات مسکن مددجویان، توسط کمیته امداد خراسان شمالی در سال ۹۶ انجام‌شده است که پنج ماه نخست امسال، ۱۴۵ واحد مسکونی شهری و روستایی به مددجوها واگذارشده است

اهرابی بابیان اینکه از مجموع این واحدها بیش از ۸۷ واحد به مددجویان روستایی و باقی‌مانده نیز در بخش شهری به خانوارهای تحت حمایت واگذارشده است، افزود: در حال حاضر ۱۳۴ واحد مسکونی شهری و روستایی نیز در دست‌ساخت است که تا آخر سال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی بابیان اینکه کمیته امداد فعالیت‌های عمرانی در حوزه ساخت مسکن روستایی و شهری، حمام، سرویس بهداشتی و تعمیرات جزئی و کلی منازل مددجویان را نیز در برنامه دارد، خاطرنشان کرد: ۴۱۳ مورد از منازل مددجویان در طول سال جاری، مورد تعمیرات کلی و جزئی قرارگرفته است.

مدیرکل کمیته امداد استان گفت: طی پنج‌ماهه نخست امسال دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار دولتی ابلاغ شد که تاکنون حدود یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان آن جذب‌شده است و نیز از محل صدقات میزان ۵۰ میلیون تومان طی امسال برای ساخت و بهسازی مسکن مددجویان هزینه شده است.

اهرابی افزود: به‌منظور اجرای ۵۵۸ طرح عمرانی انجام‌شده است، حدود دو میلیارد و 300 میلیون تومان از محل منابع دولتی و منابع داخلی کمیته امداد هزینه شده است.

وی خاطرنشان کرد: این نهاد دریک دهه اخیر موفق شده است بیش از 11 هزار واحد مسکونی برای مددجویان بسازد، اما رفع نیاز کامل خانوارهای تحت حمایت نیازمند مشارکت دستگاه‌های مربوطه است.

 انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر