برگزاری همایش ملی ادبیات مقاومت در دانشگاه کوثر بجنورد

مشاور رییس دانشگاه کوثر بجنورد و دبیر علمی نخستین همایش ملی ادبیات مقاومت گفت: همایش ملی ادبیات در 16 آذرماه در این مرکز آموزش عالی برگزار می‌شود.

 

به گزارش شرق 24، علیرضا حسینی در نشست خبری با اشاره به ثبت این همایش در پایگاه اسنادی علوم جهان اسلام اظهار داشت: همایش ملی ادبیات در زمینه‌های ادبیات مقاومت، انعکاس، سیمای خانواده در ادبیات مقاومت، مضامین دینی در ادبیات مقاومت، بررسی جایگاه مدافعان حرم در اشاعه فرهنگ مقاومت، ادبیات مقاومت و هنر و ... برگزار می‌شود.

وی محورهای ویژه خاص همایش در استان را شامل بررسی جلوه‌های مقاومت در شعر شاعران, بررسی مؤلفه‌های مقاومت در آثار ادبی، نقش دانشگاه‌های استان در اشاعه ادبیات مقاومت، نقش بسیج در اشاعه فرهنگ مقاومت و ...عنوان کرد.

حسینی گفت: این همایش در دو روز برگزار خواهد شد که در روز اول نشست‌های تخصصی، پنل ها و سخنرانی‌ها است و در روز دوم نیز اردوی تفریحی، فرهنگی و گردشگری برای ارائه‌کننده‌های مقاله خواهیم داشت.

وی بابیان اینکه تاکنون 30 مقاله به دبیرخانه این همایش ملی ارسال‌شده است افزود: دانشگاه‌های پیام نور، آزاد، دولتی، دانشگاه فرهنگیان و علوم قرآنی بادبیرخانه همکاری داشته‌اند.

دانشگاه کوثر تنها مرکز آموزش عالی تک جنسیتی در استان خراسان شمالی است و در رتبه‌بندی دانشگاه‌های ویژه بانوان کشور، پس از الزهرا (س) تهران، رتبه دوم را دارد.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر