ولخرجی‌های اصلاح‌طلبانه + سند

بر اساس اسناد منتشرشده اعضای شورای شهر پنجم تهران که با عنوان لیست امید در انتخابات پیروز شدند، طی قراردادی اقدام به خرید ۲۱ خودرو به ارزش ۹۰۰ میلیون تومان و ۲۱ تبلت آمریکایی به ارزش ۹۶ میلیون تومان کرده‌اند.

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از افکارنیوز، محمد سالاری عضو شورای شهر تهران در خصوص خرید تبلت و خودرو برای اعضای شورای شهر اظهار کرد: این وسایل هنوز به اعضای شورای شهر تحویل داده نشده است.

وی افزود: دوره قبل هم این کار انجام شد و هر دوره یک ماشین در اختیار اعضای شورای شهر می‌گذارند و در پایان دوره هم از آن‌ها تحویل می‌گیرند.

عضو شورای شهر تهران گفت: از خریدهای این دوره اطلاعی ندارم ولی دوره قبل یک ماشین در اختیار همه اعضای شورای شهر گذاشتند که ما هم چون دوره قبل عضو بودیم از همان استفاده می‌کنیم و علاوه‌بر خودرو یک لپ‌تاپ هم به اعضا دادند تا کارهای شورا را انجام دهند.

سالاری عنوان کرد: این وسایل تحویل دفتر اعضا می‌شود و در پایان دوره هم باید وسایل را تحویل بدهند.

عضو شورای شهر تهران در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه " آیا وسایل نمایندگان دوره پیش از آن‌ها تحویل گرفته نشده که شورا خودرو جدید برای اعضا خریداری کرده است؟" گفت: مسلماً باید تحویل گرفته‌شده باشد، البته من این خریدهای جدید را هنوز ندیده‌ام و آن‌ها را تحویل نداده‌اند ولی اگر هم تحویل دهند به‌صورت امانت است و در پایان دوره باید خودرو و سایر وسایل را تحویل دهیم.

از سوی دیگر مرتضی طلایی عضو سابق شورای شهر تهران با اشاره به خرید تبلت و خودرو برای اعضای شورای شهر اظهار کرد: در دوره گذشته هم برای نمایندگان لپ‌تاپ و خودرو خریداری‌شده که البته ما آن را در پایان دوره تحویل دادیم.

وی افزود: سؤال اینجاست که باوجوداینکه خودرو و سایر وسایل را از اعضای شورا تحویل گرفته‌اند، چرا مجدداً خودرو جدید خریداری‌شده است؟

سؤالی که طلایی درباره خریدهای جدید شورای شهر برای اعضایش مطرح می‌کند سؤالی اساسی است، اینکه چرا واقعاً باوجود خودروهای اعضای سابق خودروهای جدید خریداری‌شده است؟

این در حالی است که مقام معظم رهبری امسال بر ضرورت حمایت از تولید داخلی و اقتصاد مقاومتی تأکید کرده‌اند اما اسناد نشان می‌دهد تبلت های آمریکایی برای اصلاح‌طلبان شورای شهر خریداری‌شده است.

 اصلاح‌طلبان در این دوره مدعی بودند شهر سوخته از قالیباف تحویل گرفته‌اند و می‌خواهند تهران را آباد کنند، آیا ولخرجی اعضای شورا برای آبادانی تهران است؟ آیا اعضای شورا نمی‌توانستند از امکاناتی که در دوره‌های قبل بوده استفاده کنند؟

سخنگوی شورای شهر تهران نیز در خصوص خرید 21 دستگاه پژو پارس برای اعضای شورای شهر نیز گفته " در خصوص خرید خودروهای جدید نیز باید گفت خودروهای قبلی در اختیار اعضا دچار استهلاک و فرسودگی بودند و پس از بررسی‌های انجام‌شده، مشخص شد با توجه به فرسودگی آن‌ها خرید خودروهای جدید منطقی‌تر است. "

آیا خودروهایی که تنها کمتر از 5 سال از عمر آن‌ها می‌گذرد فرسوده است که قرارداد خودروهای جدید برای اعضا بسته‌شده است؟

 

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر