خراسان شمالی توانایی برگزاری جشنواره بین‌المللی تئاتر را دارد

دبیر سومین جشنواره تئاتر کوتاه خراسان شمالی با اشاره به خلاقیت و انگیزه هنرجویان تئاتر این استان، گفت: ظرفیت این را داریم تا با گسترش حوزه آموزش، جشنواره بین‌المللی تئاتر کوتاه را برگزار کنیم.

 

به گزارش شرق 24، امین فرحی شامگاه سه‌شنبه در آیین اختتامیه دوازدهمین جشنواره تئاتر خراسان شمالی و سومین جشنواره تئاتر کوتاه استان خراسان شمالی اظهار کرد: امیدواریم با حمایت مسئولان و تداوم جشنواره تئاتر کوتاه، بتوانیم این جشنواره را به‌صورت منطقه‌ای برگزار کنیم.

فرحی با بیان اینکه این ظرفیت را داریم تا جشنواره تئاتر کوتاه خراسان شمالی را به سطح بین‌المللی برسانیم، عنوان کرد: این جشنواره باید با حمایت مرکز هنرهای نمایشی به بلوغ و تکامل برسد.

وی با اشاره به اینکه آموزش نیروهای مستعد و جوان ازجمله برنامه‌های مهمی است که آن را ادامه خواهیم داد، تصریح کرد: تماشاگران تئاتر در خراسان شمالی شهره عام و خاص هستند.

وی افزود: برای پاسخگو بودن به این حجم تماشاگر و علاقه‌مند به تئاتر و نیز گروه‌های نمایشی که در خراسان شمالی فعالیت می‌کنند، چندین پلاتو همانند شمس نیاز داریم.

دبیر دوازدهمین جشنواره تئاتر استان و سومین جشنواره تئاتر کوتاه اظهار کرد: فضاهای نمایشی در این استان با کمبود مواجه است و در این زمینه نیاز است تا همه دستگاه‌ها ازجمله شهرداری دین خود را به فرهنگ و هنر ادا کنند.

فرحی عنوان کرد: اگر هر یک از این دستگاه‌ها یک درصد اعتبارات خود را به این امر اختصاص دهند، وضعیت سالن‌های نمایش در خراسان شمالی بهبود می‌یابد.

وی همچنین از صنایعی که در این استان فعالیت دارند نیز خواستار همکاری و مشارکت درزمینهٔ فرهنگ و هنر و توسعه فضاهای زیرساختی آن شد.

فرحی در خصوص دوازدهمین جشنواره تئاتر خراسان شمالی نیز گفت: بیش از ۶۰ اثر نمایشی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که نشانگر ۶۰ اندیشه و ایده بود که تمام این آثار قابل‌ستایش است.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر