برگزاری  مراسم سوگواری محرم در موسسه عمیق

مدیرمسئول موسسه فرهنگی هنری عمیق گفت: به مناسبت فرارسیدن ماه محرم و ایام سوگواری حضرت امام حسین (ع)، موسسه فرهنگی هنری عمیق مراسم سوگواری با حضور جواد فروغی قاری و حافظ قرآن کریم و مبلغ بین‌المللی را در بجنورد برگزار می‌کند.

 

فرهاد عمیق در گفت‌وگو با خبرنگار شرق 24 با برشمردن برنامه های این موسسه در ماه محرم در بجنورد اظهار کرد: هم‌زمان با دهه اول محرم و در پیش بودن سالروز شهادت حسین بن علی (ع)، جواد فروغی پژوهشگر قرآنی و سخنران برجسته بین‌المللی به مدت 10 شب در مرکز استان حضور خواهد داشت.

وی افزود: موسسه عمیق تاکنون چندین برنامه فرهنگی و مذهبی اجرا کرده است اما امسال برای نخستین بار قرار است مراسم عزاداری با محوریت سخنرانی جواد فروغی برای بهره‌گیری و درس گرفتن از عاشورای حسینی برگزار کند.

به گفته وی این مراسم از 31 شهریور تا 9 مهرماه جنب سینما عمیق واقع در خیابان آزادی، خیابان حسینی معصوم برگزار می‌شود که نقطه قوت آن حضور جوانان پرشور و حسینی است که به‌طور حتم بر پویایی این مراسم می‌افزاید.

مدیرمسئول موسسه فرهنگی هنری عمیق با دعوت از شهروندان برای شرکت در این مراسم خاطرنشان کرد: علاوه بر سخنرانی جواد فروغی، قرائت قرآن، زیارت عاشورا و مرثیه‌خوانی نیز ازجمله برنامه‌هایی است که در این مراسم پیش‌بینی‌شده است.

وی با یادآوری اینکه محرم ماه ترویج و اشاعه فرهنگ حسینی است گفت: امید است با این حرکت قدمی هرچند کوچک در راستای انجام رسالت ذاتی خود برای اشاعه فرهنگ عاشورایی و خدمتگزاری به اباعبدالله حسین و عزاداران آن حضرت برداشته باشیم.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر