مراسم رژه نیروهای مسلح خراسان‌شمالی برگزار شد

در نخستین روز از هفته دفاع مقدس امسال، نیروهای مسلح استان خراسان شمالی امروز 31 شهریورماه مراسم رژه باشکوهی را در شهرستان‌های این استان برگزار کردند.

 

به گزارش شرق 24، به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس، نیروهای مسلح خراسان شمالی در سراسر شهرستان‌های این استان بانظم و شکوه هرچه‌تمام‌تر، مراسم رژه اجرا کردند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی و امام‌جمعه بجنورد در مراسم رژه نیروهای مسلح در بجنورد اظهار کرد: هفته دفاع مقدس٬ هفته عزت، غیرت و اقتدار ملت ایران است. دفاع مقدس، ازجمله پرونده‌های درخشان و قطور استقامت ایران به شمار می‌آید.

وی افزود: در دفاع مقدس٬ ملت ایران آیه " و اَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّه " را تفسیر و توانست حماسه عاشورا را بازخوانی و بازسازی کند.

وی با اشاره به همزمانی دفاع مقدس با ایام محرم خاطرنشان کرد: هم‌زمان بودن هفته دفاع مقدس با ایام محرم و قیام امام حسین (ع) ازاین‌جهت مهم است که دفاع مقدس با الگوی عاشورا به وجود آمد.

امام‌جمعه بجنورد گفت: در دفاع مقدس هر رزمنده‌ای که به میدان می‌رفت الگو و سرمشق داشت. پیرمرد محاسن سفید از حبیب بن مظاهر، میان‌سالان از حضرت ابوالفضل، جوانان از حضرت علی‌اکبر و نوجوانان از حضرت قاسم درس وفا و استقامت می‌گرفتند و به همین سبب، می‌توان گفت که الگوی دفاع مقدس٬ کربلا و عاشورا بود.

آیت‌الله یعقوبی با اشاره به آیاتی از قرآن و اهمیت اقتدار ایران تصریح کرد: باید مراقب دشمنان دور و نزدیک بود و لحظه‌ای از آن‌ها غفلت نکنیم و با دشمنان به مبارزه برخیزیم و اقتدار خود را همانند کوه دماوند که از دور نمایان است به رخ جهانیان بکشیم.

وی افزود: امروز به برکت دفاع مقدس شاهد آمادگی ملت بزرگ و مقتدر و نیروهای مسلح پابه‌رکاب هستیم.

امام‌جمعه بجنورد در ارتباط با سخنان گزاف و بیهوده رئیس‌جمهور آمریکا خاطرنشان کرد: ملت ایران از این عربده‌ها زیاد شنیده‌اند و ارزشی برای حرف‌های مفت و جاهلانه قائل نمی‌شوند. ملت ایران از امامشان آموختند که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و نکرده و نخواهد کرد.

انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر