همایش شیرخوارگان حسینی در خراسان شمالی برگزار شد

همایش بین‌المللی شیرخوارگان حسینی هم‌زمان ایران اسلامی در شهرهای و روستاهای خراسان‌شمالی با حضور باشکوه مادران و رهروان حسینی در مساجد و تکایا برگزار شد.

 

به گزارش شرق 24، همایش بین‌المللی شیرخوارگان حسینی در نخستین جمعه محرم‌الحرام و هم‌زمان با تمام امت اسلامی ایران و جهان و با حضور گسترده مردم ولایت مدار و عاشورایی استان خراسان‌شمالی، با حضور مادران و نوزادان این استان در تمام مساجد و حسینیه‌های این استان برگزار شد.

 حجت‌الاسلام افشین فر، قائم‌مقام مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان شمالی در مراسم شیرخوارگان حسینی در هیئت حسین جان (ع) بجنورد اظهار کرد: برنامه گسترده دشمنان٬ نفوذ در باورهای اعتقادی مردم ایران است و می‌خواهند از این طریق داشته‌های خانوادگی و آئین‌های مذهبی ایران اسلامی را از بین ببرند. برنامه کاهش نسل و موالید در کشورهای شیعی٬ یکی از این برنامه‌های دشمنانه آن‌هاست و متأسفانه برخی از خانواده‌های ایرانی نیز در این دام گرفتارشده‌اند.

وی با شاره به سبک زندگی اسلامی و تربیت فرزندانی جهادی خاطرنشان کرد: فرزندآوری و ازدیاد نسل٬ باید به سبک زندگی ما تبدیل شود و همه مردم باید با این ترفند دشمنان مقابله کنند. جمعیت یکی از شاخص‌های قدرت هر نظام است و هر کشوری با این مؤلفه می‌تواند در برابر استراتژی‌های دشمنان ایستادگی کند و این راه نجات پویایی جمهوری اسلامی است.

حجت‌الاسلام افشین فر با گفت: برخی از خانواده‌ها به بهانه‌های مختلفی ازجمله مشکلات اقتصادی و یا مباحث تربیتی از فرزندآوری کناره‌گیری می‌کنند و این در حالی است که کشورهای پیشرفته دنیا برای افزایش جمعیت خود برنامه‌های مختلفی را در نظر گرفته‌اند.

در این همایش، مداحان و ستایشگران اهل‌بیت (ع) در سوگ حضرت علی‌اصغر (ع)، همراه با مادران و شیرخوارگان به مرثیه‌سرایی و مداحی پرداختند.

وی نظام خانواده را مستحکم‌ترین نهاد برای مقابله با مشکلات ایجادشده از سوی دشمن دانست و تصریح کرد: با این نهاد مستحکم و قدرتمند و تربیت فرزندانی اسلامی٬ می‌توانیم در برابر تمام دشمنی‌ها سرافراز و سربلند باشیم.

انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر