اخذ مجوز جذب ۳۲ نفر از حق‌التدریسان قبل از سال 91

  مجوز جذب ۳۲ نفر از حق‌التدریسان قبل از سال ۹۱ در شهرستان‌های استان صادر و دستور صدور حکم تدریس افراد به ادارات آموزش‌وپرورش شهرستان‌ها ابلاغ شد.

 

 

به گزارش شرق 24، علی‌اکبری نماینده مردم شهرستان‌های بجنورد مانه وسملقان، راز و جرگلان و گرمه و جاجرم دراین‌باره اظهار داشت: با پیگیری‌های انجام‌شده افراد موصوف قبل از سال ۹۱ در ادامه خدمت سربازی چند ماهی به‌صورت حق‌التدریس خدمت کرده بودند و علیرغم صراحت قانون دایر بر امکان جذب افراد دارای سابقه تدریس، کارشناسان وزارت آموزش پرورش اعتقادی به شمول قانون به اشاره‌شده نداشتند و استدلال می‌کردند چون دوره خدمت تدریس افراد در ادامه خدمت سربازی صورت گرفته لذا چنین حقی برایشان نمی‌توان قائل شد.

اکبری تصریح کرد: در سال تحصیلی قبل پیگیری طولانی آغاز شد لکن به دلیل تغییرات در وزارتخانه تا پایان سال تحصیلی احیاء این حق به نتیجه نرسید اما بالاخره در شروع سال تحصیلی جدید معاونین وزیر متقاعد شدند که جذب افراد مذکور نه‌تنها غیرقانونی نیست بلکه کمک لازم و ضروری به کمبود معلم در مناطق محروم حوزه انتخابیه خواهد بود.

وی افزود: در این راستا دستورات لازم به اداره کل آموزش‌وپرورش صادره و مراتب به ادارات شهرستان‌ها ابلاغ‌شده که انشا الله در مهرماه سال جدید ۳۲ نفر از مشتاقان خدمت که دارای دانش و تجربه مفید در تعلیم و تربیت هستند به شغل شریف معلمی مشغول خواهند شد.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر