بررسی مسئله دوتابعیتی‌ها با حضور رئیس بازرسی کل کشور

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از وضعیت افراد دو تابعیتی و دارای گرین‌کارت در حوزه مسئولان و مدیران ارشد و شناسایی خلأهای قانونی در این زمینه از برگزاری جلسات هیئت با قاضی ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور خبر داد.

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از افکارنیوز، جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تحقیق و تفحص از وضعیت افراد دو تابعیتی و دارای گرین‌کارت در حوزه مسئولان و مدیران ارشد و شناسایی خلأهای قانونی حتی در تعطیلات سه‌هفته‌ای مجلس ادامه داشت، اظهار کرد: روند تحقیق و تفحص در این زمینه با جدیت ادامه دارد که در روزهای گذشته با حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات و محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه  جلسه داشتیم.

وی افزود: امروز شنبه اول مهر هم با قاضی ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور جلسه داریم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: روند کار تا اینجا مثبت ارزیابی می‌شود و ما به اطلاعات خوبی دست‌یافتیم.

کریمی قدوسی گفت: تاکنون مشخص‌شده که 93 نفر از مسئولان و مقامات دارای تابعیت بیگانه یا گرین کارت هستند که برخی از این افراد به‌صورت قطعی و بعضی هم مظنون به تابعیت بیگانه و یا داری گرین کارت هستند.

وی تصریح کرد: تابعیت یا گرین کارت این افراد مربوط به کشورهایی مثل آمریکا، اتریش، انگلیس، فرانسه، مالزی، کانادا، آلمان و یونان است که ما از این کشورها دارای مدارکی هستیم.

انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر