مشکلات زلزله زدگان بجنورد مطلوب نیست

  جلسه شورای اداری استان روز گذشته با محوریت خدمات‌رسانی به زلزله‌زدگان استان، روند تغییر مدیریت‌ها و همچنین تودیع و معارفه معاونت سیاسی استانداری خراسان شمالی برگزار شد.

 

 

به گزارش شرق 24، استاندارخراسان شمالی گفت: هنوز مشکلات زلزله‌زدگان شهرک گلستان بجنورد برطرف نشده است و باید دستگاه‌های اجرایی مربوطه کارها و اقدامات را شتاب بخشند زیراکه سرما در راه است.

محمدرضا صالحی در نشست شورای اداری از بانک‌ها خواست تا در ارائه تسهیلات به زلزله‌زدگان مساعدت بیشتری انجام دهند.

وی افزود: شهرداری، شورای شهر، بنیاد مسکن و سایر اداره‌های مربوطه مشکلات را شناسایی کنند و به استانداری گزارش دهند تا برای برطرف شدن آن تصمیمات لازم گرفته شود.

وی درعین‌حال افزود: در بازسازی واحدهای مسکونی روستایی از برنامه زمان‌بندی‌شده جلوتر هستیم که از دستگاه‌های مسئول در این خصوص نیز قدردانی می‌شود.

استاندارخراسان شمالی از مسئولان دستگاه‌های اجرایی خواست در فرصت باقی‌مانده برای جذب اعتبارات تلاش کنند.

به گزارش ایرنا صالحی افزود: اعتبارات بخش تملک دارایی طبق اسناد 99.5 درصد جذب‌شده و تنها نیم درصد که مربوط به ریزه‌کاری است جذب نشده است.

تغییر مدیریت کارها را شتاب می‌بخشد

استاندارخراسان شمالی در ادامه بابیان اینکه تغییر مدیریت‌ها کارها را شتاب می‌دهد افزود: وقتی یک نفر در یک تیم جابه‌جا می‌شود کارها با شتاب بیشتری انجام می‌شود.

وی ضمن قدردانی از زحمات محمدتقی ایرانی معاون پیشین استانداری خراسان شمالی گفت: مهرداد ابراهیمی معاون جدید سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مسئولیت‌های گوناگونی را در کارنامه کاری خود داشته است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی نیز در این جلسه بابیان اینکه خدمت در هر پست و مقام پایانی دارد، بر تلاش به خدمت صادقانه به مردم و عاقبت‌به‌خیری در پیشگاه خداوند و وجدان کاری تاکید کرد.

حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی همچنین با اشاره به سوره لقمان، ادامه داد: برپایی نماز به‌عنوان پل ارتباطی میان خداوند و انسان از تکالیف مهمی است که بر عهده ما نهاده شده است.

وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به فرارسیدن ماه محرم، انقلاب اسلامی را معروف بزرگی دانست که به دنیا معرفی‌شده و در مقابل منکرها ایستاده است.

امام‌جمعه بجنورد بر امربه‌معروف و نهی از منکر در جامعه تاکید کرد و یادآور شد: از تکالیف مهم بر والدین، امربه‌معروف فرزندان، یاد دادن احساس مسئولیت به فرزند، آموزش نماز اول وقت و پایبندی بر اصول شخصیت بر اساس قرآن ازجمله صبوری است.

 استانداری شرکت سهامی نیست

معاون سیاسی و امنیتی استاندارخراسان شمالی نیز در این جلسه، رعایت اعتدال را اساس کار خود دانست و گفت: در حوزه کاری این معاونت، رعایت اعتدال در مباحث علوم سیاسی و بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها در دستور کار است.

مهرداد ابراهیمی با اشاره به اینکه به امنیت نرم معتقدم، امنیت را موضوعی سیال و نرم خواند و افزود: تأمین و حفظ امنیت در گروی تعامل و تأمین نظر همه احزاب و طیف‌های سیاسی است.

وی بهبود شاخص‌های اجتماعی و دفاع از حقوق شهروندان، جوان‌گرایی و شایسته‌سالاری در انتصابات و سعه‌صدر، ایجاد نشاط و تقویت افکار عمومی را از دیگر اولویت‌های کاری خود برشمرد.

وی بابیان اینکه استانداری شرکت سهامی نیست که هر شخصی به دنبال سهمی باشد، تصریح کرد: اصل بر شایسته‌سالاری است و همه شهرستان‌ها را در برنامه‌ها به یک‌چشم می‌نگریم.

ابراهیمی با اشاره به اینکه تغییراتی در برنامه‌های استانداری خراسان شمالی شکل خواهد گرفت، خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی خاطرنشان کرد: مدیران برنامه‌های یک‌ساله و چهارساله ابلاغ‌شده از سوی استاندار را، هرچه زودتر به استانداری ارسال کنند تا نقایص و معایب با همکاری مشاوران و کارشناسان اصلاح شود.

نظرات

ارسال نظر