چرا لاریجانی کنار رئیس دولت اصلاحات نشست؟

انتشار تصاویر رئیس مجلس در کنار خاتمی در حسینیه جماران که خیلی‌ها را متعجب کرد را نمی‌توان با گزینه در دام یا طراحی افتاد تفسیر کرد.

 

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از جهان نیوز، دکتر لاریجانی ازنظر فردی هم باهوش است و هم محافظه‌کار، اصلاح‌طلبان ناب هیچ موقع پشت سر او قرار نخواهند گرفت، هرچند او را برای چانه‌زنی در درون نظام از روحانی مؤثرتر می‌دانند.


انتشار تصویر وی در کنار خاتمی در حسینیه جماران که خیلی‌ها را متعجب کرد را نمی‌توان با گزینه در دام یا طراحی افتاد تفسیر کرد. زیرا او می‌داند به کجا دعوت‌شده است و ترکیب جلسه در جماران چگونه است. حتی اگر اطلاعات میدانی هم نداشت اصل موضوع برایش روشن بود اما چرا چنین کرد؟

۱-ممکن است نتوانسته دعوت سید حسن را رد کند اما براین باور بوده که در مکانی متفاوت می‌نشینم  ولی  در عمل نشده است.

۲-ممکن است سناریو سازان، خاتمی را دیرتر وارد جلسه کرده باشند و کنار وی قرار داده باشند و در  حضور حاضران جابجایی بعدی به صلاح نبوده است.

۳-ممکن و محتمل است این هم قاب شدن  بااطلاع از قصد جبران خاتمی و تعدیل حصر رسانه‌ای وی باشد و لاریجانی با  آگاهی از این خبر درصدد پیشتازی و بهره‌برداری برای خود باشد.

۴-محتمل است که لاریجانی برای ۱۴۰۰ دنبال جابجایی سبد رأی باشد  زیرا تجربه ۱۳۸۴ نشان داد سبد مدنظر خالی است لذا درصدد است شعاع جامعه مدنظرش را گسترش دهد و احساس می‌کند بوکس خوردن از حزب الهی‌ها در این مسیر نه‌تنها ضرری ندارد که سودآور هم هست.

اما آنچه حتمی و قطعی است لاریجانی از بعد فکری و معرفتی اصلاح‌طلب نخواهد شد اما برای مهندسی ذهنی و ادراک سازی باهدف حرکت به سمت یک سبد بزرگ تلاش می‌کند.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر