مخالفت عضو شورای شهر با کمک به هیئت‌های مذهبی

عضو اصلاح‌طلب شورای شهر تهران در سخنانی گفته وقتی مردم پولی برای عوارض می‌دهند نباید صرف خرج خرید برنج و روغن برای هیئت‌های مذهبی شود.

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از افکارنیوز، زهرا صدراعظم نوری، فعال اصلاح‌طلب و رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر پنجم تهران که به همراه لیست امید در این دوره انتخابات شورای شهر تهران رأی آورد، با اشاره به رسوایی خرید یک میلیارد تومانی خودرو و تبلت برای اعضای شورای شهر؛ به فرایند قانونی دریافت بن توسط اعضای شورای شهر برای کمک به هیئت‌های مذهبی اشاره‌کرده و گفت: "برای آنکه بن‌ها را بین هیئت‌های و تشکیلات مذهبی توزیع کنیم هیچ معیار و شاخصی نداریم و اساساً توزیع بر مبنای معیار عدالت نخواهد بود. در حقیقت هرکس که نزدیک‌تر باشد و بیشتر بتواند ارتباط برقرار کند، می‌تواند برخوردار باشد. اما ازآنجایی‌که ما نماینده همه مردم هستیم باید به همه با یک دید نگاه کنیم و من این بن‌ها را قبول نکردم."

وی همچنین اظهار کرد: باوجود احترامی که برای همه تشکل‌ها و هیئت‌های مذهبی قائل هستم، با این رویه اساساً مخالف بوده و اعتقاددارم مردم تهران وقتی منابع درآمدی شهرداری را از طریق پرداخت عوارض تأمین می‌کنند، مایل نیستند این عوارض به این نحو هزینه شود. وقتی مردم پولی برای عوارض می‌دهند نباید صرف خرج خرید برنج و روغن برای هیئت‌های مذهبی شود."

این سخنان نشان می‌دهد افشای اسناد مربوط به خرید میلیاردی خودرو و تبلت توسط شورای شهر تهران که اخیراً منتشرشده، باعث عصبانیت و ناراحتی اصلاح‌طلبان شده است.

این عضو شورای شهر در گفت‌وگوی خود خرید تبلت و خودروهای جدید توسط شورای شهر و درباره افشای اسناد آن را ناشی از یکسری برخوردها سیاسی می‌داند و معتقد است ظاهراً شورا ۸۰ خودروی فرسوده دارد که نگهداری از آن‌ها هزینه‌بر بوده و نیازی هم به ۸۰ دستگاه خودرو ندارد، درنتیجه به‌صورت طبیعی فقط خودروهایی برای تردد ۲۱ نماینده اختصاص داده می‌شود. بنابراین تمامی این ۸۰ خودروی فرسوده و مستهلک که نگهداری‌شان به‌صرفه نیست تبدیل به خودروهای نو که هزینه کمتری دارند؛ می‌شوند.

وی افزود: این ۲۱ خودرو نیاز تشکیلات اداری است و هر تشکیلاتی برای رفت‌وآمد کارکنانش از خودروهای اختصاصی استفاده می‌کند، خود شورا رسماً در این زمینه اقدام نکرده است و از طریق شهرداری ۸۰ دستگاه خودرو به ۲۱ خودرو تبدیل خواهد شد و خودروها متعلق به شهرداری بوده‌اند.

صدراعظم نوری درباره لزوم خرید تبلت برای اعضای شورا نیز ادامه داد: امروز کارهای اداری در تمام دنیا بدون کاغذ، اینترنت و اتوماسیون اداری انجام می‌شود و هر فردی باید دستگاهی برای کار کردن داشته باشد. وقتی وارد شورا شدیم هیچ کامپیوتری برای استفاده در دفاترمان نبود و برای ارسال مراسلات مانند هر دستگاه اداری دیگری نیاز به کامپیوتر داریم. این دستگاه‌ها شخصی نبوده و متعلق به اعضای شورا نیستند.

نوری خودروهایی که در شورای شهر بوده را فرسوده می‌داند، درصورتی‌که این خودروها نهایتاً مربوط به 4 الی 5 سال پیش بوده و آیا چنین خودرویی فرسوده محسوب می‌شود؟

این عضو شورای شهر خرید تبلت ها را برای کار اداری می‌داند اما به قول رضا رشید پور تبلت 5 میلیون تومانی برای طراحی خودرو استفاده می‌شود نه کارتابل اداری!

اما اینکه سخن از کمک به هیئت‌های مذهبی زده می‌شود و این عضو شورای شهر با آن مخالفت می‌کند جای سؤال دارد، آیا کمک به حفظ هیئت‌های مذهبی که یکی از ارکان پیروزی انقلاب اسلامی بودند، دارای اشکال است و خرید خودرو و تبلت جدید برای اعضای شورای شهر مشکلی ندارد؟

چرا این جریان سیاسی خاص هرازگاهی با عاشورا و محرم  به هر نحوی که شده مخالفت می‌کند.

مردم ایران عاشق امام حسین (ع) هستند و چه خوب است که این عضو شورای شهر سری به هیئت‌های مذهبی بزند و ببیند مردم چه عاشقانه نه‌تنها از مال خود که از جان خود برای هیئت و برگزاری مراسم عزاداری مایه می‌گذارند.

مردم متدین ایران مخالف سوءاستفاده‌های مالی و اسراف‌های میلیاردی هستند نه مخالف کمک به هیئت‌های مذهبی.

 انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر