رقابت اینترنتی ۳۳ هزار نفر در متفاوت‌ترین آزمون استخدامی کشور +تصاویر

آزمونی برای استخدام انواع و اقسام مهندس، تراکت پخش‌کن و گچ کار!

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از تراز، درحالی‌که شرکت‌های دانش‌بنیان و خصوصی تا پیش‌ازاین خود دست به سنجش و استخدام متخصصان می‌زدند، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اقدام به طراحی آزمونی جالب‌توجه، برای شناسایی و مهارت سنجی کارجویان کرده است. ۳۳ هزار نفر با ثبت‌نام قطعی در این طرح، بخت خود را آزمایش می‌کنند.

چند سالی است که مراکز دولتی بخشی از نیروهای موردنیاز خود را به‌صورت سالانه از طریق آزمون‌های استخدامی از میان صدها هزار فارغ‌التحصیل دانشگاهی جذب می‌کنند. تعداد ناچیز مشاغل و تعداد زیاد شرکت‌کنندگان، نحوه برگزاری آزمون، مواد درسی آزمون، هزینه‌های قابل‌توجه شرکت در آزمون و هفت‌خوان مصاحبه حضوری مواردی هستند که بسیاری از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را از دستیابی به شغل موردعلاقه ناامید می‌کنند.

تا پیش‌ازاین در اغلب آزمون‌های استخدامی مراکز دولتی، برگزاری آزمون‌ها توسط سازمان سنجش به‌صورت یکپارچه و هماهنگ کشوری بوده است. اما برخلاف سازمان‌های دولتی، مراکز خصوصی برای جذب نیرو چندان زمان نمی‌گذارند و در کوتاه‌مدت و عموماً بدون دریافت وجه و برگزاری آزمون‌های عریض و طویل، نیروی موردنیاز خود را جذب می‌کنند.

 بااین‌حال اخیراً آزمونی با عنوان «آزمون استخدامی شرکت‌های خصوصی و دانش‌بنیان» از سوی شورایی با همین عنوان (شورای سیاست‌گذاری آزمون استخدامی شرکت‌های خصوصی و دانش بینان) زیر نظر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری (دکتر سورنا ستاری) و توسط یک شرکت خصوصی دانش‌بنیان به نام «موسسه میزان گستران شریف»  با برند تجاری فن‌آورد (پایگاه اینترنتی www.inre.ir) در حال ثبت‌نام از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و غیردانشگاهی است. آزمونی متفاوت با آزمون‌های برگزارشده از سوی نهادهای دولتی (سازمان سنجش و ...) و درعین‌حال پر از ابهام.

آزمونی برای حمایت از شرکت‌های خصوصی

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صداوسیما، مرکز همکاری‌های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز، کارگروه ارزیابی تشخیص صلاحیت شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان، ستاد توسعه علم و فرهنگ، سازمان صنایع کوچک و شرکت‌های صنعتی ایران، موسسه کار و تأمین اجتماعی، یاران فناوری پردیس و شرکت فن‌آورد (مجری بند ۷۴ برنامه حمایت از شرکت‌های دانش بینان) ازجمله حامیان این آزمون استخدامی هستند که در رأس آن‌ها معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار دارد.

شرکت «موسسه میزان گستران شریف» یا همان فن‌آورد، مجری این آزمون در دی‌ماه سال ۹۴ توسط محمدحسین قمری در سازمان ثبت شرکت‌ها ثبت‌شده است. مهندس قمری درعین‌حال دبیر شورای سیاست‌گذاری آزمون استخدامی شرکت‌های خصوصی و دانش بینان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم است.

گفتنی است این آزمون استخدام شرکت‌های خصوصی و دانش‌بنیان، برای نخستین بار و با حمایت ویژه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت کار برگزار می‌شود.  همچنین نشست خبری آزمون هم در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزارشده است. در این زمینه در سایت مرکز ثبت‌نام آمده است:

با توجه به تجربه مجموعه فن‌آورد در برگزاری رقابت‌های ملی مهارت سنجی باهدف رتبه‌بندی و شناسایی سرمایه‌های انسانی ارزشمند، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اقدام به تصویب طرح برگزاری اولین آزمون ملی استخدام شرکت‌های خصوصی و دانش‌بنیان نموده است.

بر اساس اطلاعیه سایت این طرح (www.inre.ir)، در این آزمون استخدامی، رقابت کارجویان برای جذب در ۲۲۶ عنوان شغلی در ۸ دسته شغلی به شرح زیر صورت می‌گیرد.

اجرایی و فنی

بهداشت، درمان و مراقبت

 خدماتی، رفاهی و آموزشی

 طراحی، رسانه‌ای، بازاریابی و فروش

 فن‌آوری اطلاعات

کارشناسی و مهندسی

 مالی، حقوقی و اداری

مدیریتی

آزمونی برای استخدام انواع و اقسام مهندس، تراکت پخش‌کن و گچ کار!

این طرح در قیاس با سایر آزمون‌های استخدامی و حتی علمی کشور، تفاوت‌ها و ابهامات جالب‌توجهی دارد.
تعریف مواد امتحانی برای مشاغل خدماتی همچون پخش تراکت، رانندگی کامیون، رانندگی تراکتور، کارگر ساده، کارگر ساختمانی، نقاش و گچ کار ساختمانی، رنگ‌کار، باغبان، پیک موتوری، سنگ‌کار و نگهبان است. در این استخدام برای نخستین بار، کارجویان مشاغل خدماتی از طریق آزمون کتبی (اینترنتی) جذب خواهند شد. براین اساس، تسلط بر کامپیوتر و IT ازجمله موارد تفاوت این آزمون با آزمون‌های قبلی است(متن دفترچه شرکت در آزمون)

با توجه به اینکه مرحله اول آزمون استخدامی به‌صورت اینترنتی برگزار می‌شود، لذا بسیار از افرادی (کارگر ساده و...) که با کامپیوتر آشنایی ندارند از این مرحله حذف‌شده و جای آن‌ها را فارغ‌التحصیلان دانشگاهی خواهند گرفت. از این منظر می‌توان گفت شانس دانشگاهی‌ها برای جذب در مشاغل خدماتی و کارگری بیشتر شده است که این هم از ترفندهای جدید استخدامی است.

اما نکته دیگر، برگزاری هم‌زمان و یکجای آزمون برای مهندسان، فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و کارگران ساده و خدماتی و ... است. به عبارتی درحالی‌که کارگران در حالت عادی بدون آزمون و پرداخت هزینه‌های آن‌چنانی در دستگاه عریض و طویل دولتی و همچنین شرکت‌های خصوصی استخدام می‌شوند، اما حالا باید در کنار مهندسان IT و ... علاوه بر پرداخت پول و انتظار ۷ ماهه، در آزمون کتبی (اینترنتی) و مصاحبه حضوری نیز شرکت کنند.

در حقیقت این آزمون  مصداق بی‌انصافی و سوءاستفاده از وضعیت فعلی بیکاران در کشور است که استخدام کارگران ساده را هم‌ردیف مهندسان و مشاغل رده‌بالا در نظر گرفته و چشم طمع به جیب این اقشار ضعیف دوخته است. درهرحال معطلی هفت‌ماهه برای استخدام یک باغبان، گچ کار، کارگر ساده و ... غیرمنطقی، استرس‌زا و دارای تبعات اجتماعی و روانی است.

نامشخص بودن تعداد نفرات استخدامی و محل استخدام

یکی از ابهامات اصلی این آزمون، نامشخص بودن محل استخدامی و تعداد نفرات استخدام شونده است. در دفترچه این آزمون برخلاف سنت مرسوم اشاره‌ای به تعداد نفرات قابل‌پذیرش و سهمیه شهرها، شرکت‌ها و مناطق نشده است.

گرچه تعداد دقیق نیروی موردنیاز مشخص نیست، بااین‌حال محمدحسین قمری دبیر شورای سیاست‌گذاری و سرپرست اجرایی آزمون استخدامی شرکت‌های خصوصی و دانش‌بنیان می‌گوید: «درنهایت پذیرفته‌شدگان تقریباً شامل ۵ هزار نفر می‌شوند». اما مسئله این است که ۵ هزار نفر در کدام جغرافیا استخدام می‌شوند؟

به‌عبارت‌دیگر، مثلاً شخصی که در حال حاضر از استان کرمان در این آزمون شرکت می‌کند، دقیقاً  نمی‌داند که محل اشتغال او کرمان خواهد بود یا کردستان یا مازندران. همچنین اگر تعداد دقیق افراد موردنیاز در دفترچه برای هر عنوان شغلی و شرکت و سازمان مشخص باشد، ممکن است بسیاری از افراد با ارزیابی وضعیت شغل موردنظر و محل استخدامی از ثبت‌نام انصراف دهد که در اینجا این‌چنین حقی برای شرکت‌کننده قائل نشده‌اند.

این روال برخلاف تجربه طولانی آزمون‌های استخدامی و علمی کشور است. در بزرگ‌ترین آزمون‌های علمی مثل کنکور سراسری، با نزدیک ۱ میلیون شرکت‌کننده و چندین هزار رشته و بیش از ۲ هزار دانشگاه، روال روشن و منطقی حاکم بوده، که در آزمون استخدامی شرکت‌های خصوصی و دانش‌بنیان آن تجربه منطقی و شفاف دیده نمی‌شود. درحالی‌که این آزمون ازنظر تعداد شرکت‌کنندگان، تعداد عناوین و تعداد محل کار، سطح بسیار نازل‌تری دارد.

همچنین بر اساس اظهارات دبیر شورای سیاست‌گذاری و سرپرست اجرایی آزمون، بعد از مرحله اول که اینترنتی برگزار می‌شود، در مرحله دوم مصاحبه حضوری در ۶ استان (تهران، خراسان رضوی،‌ آذربایجان، اصفهان، هرمزگان و خوزستان) انجام خواهد شد. حال سؤال این است که اگر شخصی در استانی به‌جز این ۶ استان در این آزمون ثبت‌نام کند، تکلیفش در مرحله دوم چیست؟ به عبارتی تکلیف شرکت‌کنندگان ۲۵ استان دیگر در مرحله مصاحبه چه می‌شود؟ آیا ثبت‌نام کننده اهل کرمانشاه باید برای مصاحبه حضوری به تهران برود، یا خوزستان و یا تبریز؟ در این مورد نیز هزینه‌های فرد بسیار افزایش خواهد یافت.

حضور عجیب مدرسان شریف در منابع پیشنهادی

درحالی‌که در آزمون‌های استخدامی فقط عناوین امتحانی در گرایش‌های استخدامی به‌صورت کلی ذکر می‌شود، اما در یک مورد عجیب در انتهای دفترچه راهنمای این آزمون برای همه ۲۲۶ عنوان شغلی منابع به‌صورت کتاب تألیفی و کمک‌آموزشی معرفی‌شده‌اند. نکته جالب‌توجه این است که در بین کتاب‌های معرفی‌شده، کتاب‌های کمک‌آموزشی و کنکوری موسسه «مدرسان شریف» حدود ۱۴۹ بار برای گرایش‌های مختلف معرفی‌شده است.

حال سؤال این است که مدیران این آزمون بر اساس کدام تحقیق و یافته علمی به این نتیجه رسیده‌اند که منابع کنکوری موسسه مدرسان شریف بهترین و اصیل‌ترین منابع برای آزمون است؟ این موضوع شائبهٔ جدیدی را درکنار دیگر نقاط کور این آزمون، به ذهن متبادر می‌کند.

هزینه نجومی آزمون

طبیعی است که هر آزمونی هزینه‌هایی دارد که شامل هزینه محل برگزاری، هزینه‌های پرسنلی و هزینه کاغذ است که مجری آزمون برای این منظور مبالغی را تحت عنوان هزینه شرکت در آزمون دریافت می‌کند.

 بر اساس اطلاعیه مرکز استخدامی آزمون، مبلغ مصوب برای انتخاب از نخستین دسته شغلی ۵۷۰۰۰ تومان است، اما اگر داوطلبی بخواهد علاوه بر دسته شغلی اول خود، دسته دیگر را نیز انتخاب کند، باید مبلغ ۳۷۵۰۰ تومان دیگر را نیز پرداخت نماید. به‌عنوان‌مثال اگر داوطلبی حداکثر یک عنوان شغلی از دسته مدیریتی و یک عنوان شغلی از دسته اجرایی و فنی را انتخاب نماید، می‌بایست مجموعاً ۹۴۵۰۰ تومان پرداخت نماید.

قابل‌ذکر است هزینه شرکت در آخرین آزمون استخدامی سازمان سنجش برای دستگاه‌های دولتی ۲۹۰۰۰ تومان بوده است.

در سایت این مرکز در توضیح هزینه‌های این آزمون و محل استفاده آن آمده است:

برخی از مهم‌ترین هزینه‌های برگزاری این رویداد ملی به شرح زیر است:

1-نیازسنجی از شرکت‌های دانش‌بنیان و خصوصی برای تدوین ردیف‌های شغلی و تهیه موارد آزمون در مرحله اینترنتی و حضوری

2-برگزاری تست‌های متعدد شخصیت‌شناسی برای شرکت‌کنندگان در آزمون و ارائه راهنمای شغلی تفصیلی بر اساس تحلیل نتایج این تست‌ها.

3-لازم به ذکر است تست‌های این آزمون شامل آزمون‌های MBTI، DISC، My Next Move و Watson glader است که هزینه شرکت در برخی از این آزمون‌ها در مراکز مرتبط یا کانون‌های ارزیابی برای برخی از موارد فوق بین ۵۰ تا ۱۲۰ هزار تومان برای هر فرد است.

4-هزینه ایجاد بانک سؤالات آزمون در زمینه‌های دانشی و مهارتی برای ۲۶۶ عنوان شغلی با مشارکت و نظارت بیش از ۳۰ عضو هیئت‌علمی آزمون

5-هزینه فراخوان سراسری و ملی

6-هزینه‌های اجرایی زیرساخت و بسترهای فناوری اطلاعاتی

7-هزینه برگزاری بخش حضوری شامل هزینه اساتید، هزینه‌های اجاره و تأمین زیرساخت شبیه‌سازی شرایط کاری برای مهارت سنجی تخصصی و هزینه‌های جانبی برگزاری مرحله حضوری در ۶ استان منتخب

طبیعتاً هزینه‌های برگزاری رویداد حضوری و مهارت سنجی بسیار بالا است و شایان‌ذکر است هزینه برگزاری المپیادهای مهارتی در کشور با ظرفیت مشابه، بیش از این مبلغ است.

جالب است که هزینه‌های زیرساختی این طرح شبه بخت‌آزمایی باید از جیب متقاضیان تأمین شود، درحالی‌که نهادهای توانمند و دارای زیرساخت در این زمینه وجود دارند.


اواسط روز ۲۶ شهریور و با نزدیک شدن به اتمام زمان ثبت‌نام سایت از دسترس خارج شد. ولی متصدیان راه‌حل جایگزینی ارائه کردن تا کسی از ثبت‌نام جا نماند.

درآمد مجری آزمون از محل برگزاری آزمون

بر اساس اطلاعیه مرکز آزمون استخدامی شرکت‌های خصوصی و دانش‌بنیان تا تاریخ ۲۶ شهریورماه تعداد ۱۵۵۴۹۰ حساب کاربری در سامانه ثبت‌شده که تنها ۳۳۸۹۹ نفر ثبت‌نام خود را تکمیل نموده‌اند. در این آزمون شرکت کرده‌اند که اگر هر نفر فقط در یک دسته شغلی شرکت کرده و معادل ۵۷۰۰۰ تومان پرداخت کرده باشد، این مرکز با ۳۳۸۹۹ ثبت‌نام قطعی در آزمون، حدود

یک میلیارد و ۹۳۲ میلیون تومان (۱, ۹۳۲, ۲۴۳, ۰۰۰) درآمد داشته است.

اصل استخدام مبهم است

در این آزمون همه‌چیز به هم می‌آیند. همان‌طور که محل جغرافیایی مشاغل، شرکت‌های خواستار نیرو و ظرفیت استخدام مبهم و عجیب است، اصل استخدام پس از طی کردن هفت‌خوان ۷ ماهه، به طرز عجیبی مبهم است.

 در سایت این مرکز در توضیح نحوه استخدام آمده است:

آیا شرکت‌های خصوصی و دانش‌بنیان ملزم به استخدام و جذب برگزیدگان می‌باشند؟

خیر؛ این آزمون هیچ تحمیل و اجباری بر کارفرمایان متقاضی نیروی انسانی ندارد و کارفرمایان متقاضی با پرداخت هزینه در قالب حامی این رویداد، در برگزاری مرحله دوم آزمون (مصاحبه حضوری) را مشارکت می‌نمایند.

در پایان ذکر چند نکته الزامی به نظر می‌رسد:

بر اساس دفترچه این آزمون، طول مدت مراحل ثبت‌نام تا استخدام هر شخص نزدیک به ۷ ماه طول خواهد کشید. حال سؤال این است که چگونه سازمان سنجش، برگزاری و اعلام نتایج غول کنکور را در کمتر از ۳ ماه به سرانجام می‌رساند، اما یک تراکت پخش‌کن یا کارگری ساده برای استخدام باید ۷ ماه در استرس زندگی کنند که آیا قبول بشوند یا نه؟  به عبارتی برگزارکنندگان  این آزمون بر اساس کدام منطق، در شرایط بسیار اسفناک بیکاری بسیاری از جوانان، استرس مضاعفی را برای این افراد ایجاد می‌کند؟

نکته دیگر این است که چرا معاونت علمی ریاست جمهوری در این‌چنین آزمون استخدامی خود به‌عنوان متولی مطرح است؟ مراکز دانش‌بنیان راسا و با اتکا به خود،  بسیار سهل و آسان موفق به جذب نیرو بوده‌اند. راه‌اندازی این تشکیلات و زیر ساختار با پول کارجویان و شرکت‌ها، آن‌هم موازی تشکیلات مراکزی مثل سازمان سنجش که زیرساخت آماده را در اختیاردارند، چه توجیهی دارد؟

سؤال سوم این است که چرا وزارت کار اصول و قواعد یکسانی را برای برگزاری آزمون‌های استخدامی تدوین نمی‌کند تا شاهد دکان‌بازی هر سازمان و شرکت خصوصی یا دولتی نباشیم؟ در این مورد می‌توان به  مشخص نبودن هزینه برگزاری آزمون‌های استخدامی اشاره کرد که هر سازمانی برای خود هزینه و ارقام خاصی را در نظر می‌گیرد که در بعضی‌اوقات تفاوت آن‌ها بیش از دو برابر است.

سؤال چهارم این است که اگر هیچ تعهدی بر استخدام وجود ندارد، چرا سازمان‌های مسئول ازجمله وزارت کار و معاونت علمی ریاست جمهوری از برگزاری این آزمون حمایت کرده و همچنین سازمان صداوسیما در تبلیغ آزمون استخدامی مرتباً آگهی پخش می‌کند؟

درنهایت اینکه چه سازمان یا شخصی مسئول این سوءاستفاده از جوانانی خواهد بود که برای حفظ غرور و حیثیت خود در پی دستیابی به شغل آبرومندی هستند اما با طرح چنین آزمون‌های استخدامی، به یاس و ناامیدی رهنمون می‌شوند؟

در ادامه موارد امتحانی برخی از مشاغل خدماتی آمده است که در نوع خود خلاقانه و جالب هستند:


 انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر