ارسال 2.5 میلیارد ریال تجهیزات ورزشی و بهداشتی به مدارس خراسان شمالی

معاون تربیت‌بدنی اداره کل آموزش‌وپرورش خراسان شمالی از توزیع اقلام ورزشی، تجهیزات بهداشتی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی برای تمام شهرستان‌های این استان خبر داد.

 

حسن لنگری در گفتگو با خبرنگار شرق 24 هدف از این طرح را ترویج فعالیت بدنی، افزایش سوادِ حرکتی و ارتقای سوادِ سلامت دانش آموزان سطح استان بیان کرد.

لنگری بابیان اینکه نخستین سالی است که این تجهیزات ورزشی و بهداشتی برای پروژه مهر توزیع می‌شود، اظهار کرد: اگرچه در طول سال هم تجهیزاتی برای مدارس ارسال می‌شود؛ اما ارسال این اقلام در ذیل دبیرخانهٔ پروژه مهر و مبحث بازگشایی مدارس، ابتکار خود استان است و می‌شود گفت در این زمینه یکی از استان‌های پیشرو هستیم و ان شاالله در آینده نیز ادامه خواهد یافت و همین امر بابی باشد برای ارسال این اقلام و ترویج فرهنگ فعالیت بدنی، فرهنگ سلامت و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در دانش آموزان استان.

وی در مبحث توزیع اقلام ورزشی و بهداشتی در پروژه مهر سال تحصیلی 96-97 تصریح کرد: بالغ‌بر 2.5 میلیارد ریال، ارزش ریالی این تجهیزات است و اقلام بهداشتی شامل: صابون مایع، ملزومات جعبهٔ کمک‌های اولیه اعم از بتادین، گاز استریل، چسب ضد حساسیت، چسب زخم و پنبهٔ بهداشتی است که برای تمام مدارس سطح استان و با اولویت مدارس مروج سلامت و مراکز شبانه‌روزی ارسال می‌شود.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر