برپایی مراسم عزاداری محرم توسط 1100 هیئت مذهبی خراسان شمالی

معاون اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت: یک هزار و ۱۰۰ هیئت مذهبی در استان فعالیت دارند که تمام این هیئت‌ها با انجام برنامه‌ریزی‌های لازم، در حال برگزاری مراسم عزاداری در ماه محرم هستند.

 

حجت‌الاسلام محمد ایزانلو در گفت‌وگو با خبرنگارشرق 24 اظهار کرد: این هیئت‌های مستقر در سطح محلات شهرها و روستاهای و همچنین هیئت‌های محوری در سطح استان فعالیت دارند که میزبان عزاداران حسینی هستند.

ایزانلو با اشاره به اینکه تاکنون بیش از یک هزار مبلغ برای ماه محرم ساماندهی شده است، افزود: بخش عمده از مبلغان از استان و نیز استان قم هستند و اعزام مبلغان به مناطق مختلف تا روزهای ابتدای محرم ادامه دارد.

معاون تبلیغات اسلامی استان با اشاره به جایگاه والای مداحان و هیئت‌ها، خاطرنشان کرد: مداحان و هیئت‌امنای مساجد و تکایا در ایام محرم از جایگاه حساسی در اقامه عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) برخوردارند چراکه باید میراث دار عزاداری آن حضرت باشند و تلاش کنند این میراث به دیگر نسل‌ها منتقل شود و این درست راهی است که آنان باید برای ترویج فرهنگ عاشورایی در جامعه طی کنند.

وی تصریح کرد: یکی از رسالت‌های مداحان و مسئولان هیئت‌های مذهبی در عصر حاضر این است که باید با بدعت‌ها و باورهای نادرست دینی در جامعه که دشمنان آن را ترویج می‌دهند مقابله کنند و از این فرصت برای ترویج فرهنگ دینی و کمک به کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه استفاده کنند.

معاون تبلیغات اسلامی خراسان شمالی در بخش دیگر سخنانش، گفت: مداحان و مبلغان سعی کنند در این ایام نذورات مردم و خیران را به سمت کارهای فکری و فرهنگی سوق دهند.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر